10 Balas

depend kat brpa week pregnancy. kalau anak first sy dulu sy buka buku pink masa kandungan 8week++ tp doktor scan xnampak kantung lg, so dia bg appointment next 2 week dtg balik takut silent miscarriage. and utk baby 2nd ni buka buku masa 7week. doktor suruh dtg balik masa 10 week nanti utk scan takut scan terlalu awal xnampak kantung mcm yg first

Okay sy dah dapat jawapan. Dah pergi klinik haritu ambil darah, check urine and sekali ada scan. doc kata first checkup mesti kena ada scan. Alhamdulillah settle dah.

dia depends kk kot sis, saya lepas buka buku pink amik darah apa semua terus balik, lagi 2 minggu baru datang balik dr nak check perut

11 weeks

saya buka buku trus dc scan untk tahu edd,cek gigi,cek hiv berat smua,,skli je prgi klinik appointment akan dtg sebulan lagi😊

Depends pda kk sis.. Mcm sye time 10w hritu sye buka buku pink.. Lepas amik darah smua dia check breast and ad scan perut..

tgok keadaan kk awak.. sy buka buku tak jumpa doc hari yg sama.. dorang bg appt lain sbb kk sy kecil & doc tak ramai

tgk atas2 kk jgk mcm sy masa bukak buku mggu lps.. ada amik drh smua pastu doc scan sbb sy xscan kt luar..

Hritu saya buka buku dorg amik darah & scan tp minggu nie kena repeat scan sbb baby tecik sangat

Xde pun..maybe nk double check

Nanti dorang akan bagi appt sendiri tu. Ambil darah akan ada appt lain, scan lain.

Saya ada scan. Masatu baby 11 weeks.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan