4 Balas

saya test minggu ke 4 , dah nampak tapi samar dan jelas . masa 8w, saya test sekali lg makin pekat. so baru saya gi klinik check lepas dah double confirm . saya tak buat setiap minggu sebab benda tu akan buat saya rasa insecure. sebab pernah keguguran. jadi saya decide tak nak check melainkan untuk gi scan . sis tggu je week ke 8, test sekali lg time pagi . kalau masih double line dan nampak , boleh je gi check 🤗

kalau boleh jangan selalu test 🤗 nanti insecure, boleh jadi stress bila tertanya2 . test semula nanti masa sebelum buka buku 🤗

updte : sy dah pergi scan di klinik tadi sebab rasa tak senang duduk selagi tak tahu mcm mana keadaan kandungan sy.. alhmdulillah dah nmpk kantung n isi kecil dalam kantung tapi tkde heartbeat lagi.. doc cakap normal.. tpi sy nmpk kntung tu mcm bujur n tajam ketepi n doc pun tak ukur usia kntung berapa n scan mcm tak lengkap je dia kata untuk nmpk heartbeat kena repeat lagi 3 minggu hmmm

ohh..xklu irregular xyh risau..pnsywaan lmbt

Pergi klinik kesihatan bayar Rm 1 je. Beritahu nk buat UPT test. Andai kata result negatif tapi sis cek sendiri UPT positif sis boleh cuba minta doktor scan utk kepastian.

Xperlu kerap cek rasanya lebih baik sis,nnti dekat nak buka buku baru cek balik..

Soalan popular

Artikel Berkaitan