13 Balas

Saya tiap kali sangkut sbb tk mnum air . Mnum air je loya🤣🤣 So tips dia setiap kali saya nk pi kk saya akan mnum 2 litter air ksong .. pastu saya kencing 3 kali .. smpaila kencing tu dh warna putih .. Brula saya pergi klinik ..

sy dh result clear tadi.. sb sy minum air kosong bnyk2 sblum g klinik.. kalu x letih la sy asyik duk ulang alik ke klinik.

Saya setiap kali check up mesti sangkut protein dalam urine 🤣 last last saya fedup, bangun subuh tu terus minum air barli and keep minum kencing minum kencinh sampai lah dekat KK. Alhamdullilah 1st time tak sangkut urine 🤣

bhya kalau tggi .. 0.15g msih rendah tp klau kita xkawal mkn akan naik juga .. sy amalkan air kelapa sis, yg ori dgn barli suam.. alhamdulillah berkesan utk sy

haah biasa mmg doc bg ubat tuu nk clear kn protein .. klau tggi ada yg smpai 2,3 sis .. sis ni bru 0 msih rendah lgii

saya sangkut jgk urine protine masa 22w. siap kne repeat mgtt. saya banyakkan minum air kosong dgn makan barli kosong tanpa gula. alhamdulilah lps tu terus clear.

Sy masa awal haritu ada protein +1 . Alhamdulillah sekarang da takde, banyakkan minum air je sis, then saya minum air bali

Saya pernah kena dulu, try amalkan minum air masak banyak2 then time kena amek urine tu makesure midstream urine tau..

minum banyak air. pagi tu masa nak test urine, jangan terus tadah. tadah urine yang pertengahan

Betul cuci miss v dulu.. kencing sikit yang tengah tu baru tadah. Saya selalu kencing at least 2 kali kat rumah baru pergi checkup time tu warna urine pun clear je tak gelap.

sy sangkut protein mggu lepas..1+ trus kna buat urine c&s..pastu bp 2kli seminggu..

kurang kan manis2,, minum air masak banyak2 sis. biar banyk kali kencing ..

ok sis esk pg dh repeat urine lg sy akn minum air msak bnyk2.. 💜

Sama mcm saya first trimester..terus kena tahan wad 2 hari 😭

Soalan popular

Artikel Berkaitan