8 Balas

Kalau swasta bawa ic jee. Saya pun sama checkup swasta je tak dan nak gi kk. Kk tempat saya dah tetapkan checkup setiap hari rabu. Sayang cuti. So checkup swasta dapat gi weekend. Cuma memang jauh beza laa checkup kk details sikit. Tiap bulan check hb, nurse check perut semua agak details. Cuma takde scan. Scan bila jumpa dr sahaja 3 bulan sekali. Kalau kat swasta check hb semua tu takde tiap bulan. Tapi yang best tiap bulan scan dapat tengok baby. Scan pun jauh lagi jelas dari kk 🥰

Bawak ic sahaja. Saya buka buku pink di swasta sebab xda masa nk ke sana. tapi skrg kena buka buku pink di kk pulak sbb skrg kluar bleeding. Dr suruh buka di KK atleast sekali pergi ke KK. Utk makluman mereka. Buku swasta pnya x details. Akhirnya ke KK jua. Huhu. Xpa la demi baby.

Skrg dh 28w. Alhamdulillah dh xda bleeding

Appointment kk bukan selalu pun. Plus lg detail dari swasta. Klu xde masalah sebulan sekali saja. Cuma dh akhir2 je jadi kerap (7bln - 2kali sebulan; 8 nk masuk 9bln - smiggu sekali)..sbb nk pantau kndungan.

Untuk Yang First Time Mengandung 1. Sijil kahwin 2.Ic 3. Buku pink (kalau pernah hamil luar nikah) Untuk kali kedua ; 1. Bawa ic 2. Buku pink anak first

klau buku merah lama hanyut dlm bannjir mcm mana ya

Tak perlu pun sijil nikah. Cuma perlu bawa ic sahaja. Kalau pernah mengandung sebelum ni, kena bawak sekali buku pink lama untuk rujukan.

1st pregnant sy bawa salinan ic sy dan suami beserta salinan sijil nikah & gambar ukuran passport sy dan suami ☺️

TapFluencer

hi, boleh saya tau kalau nak bukak buku dekat klinik swasta, klinik mana yang okay atau diiktiraf ya?

Kalau sy haritu bawa salinan ic kita & suami & sijil nikah

Soalan popular

Artikel Berkaitan