6 Balas

Saya bersalin 37w juga. Doctor saya bagitau kalau nak trigger opening kena stimulate puting & banyakkan bersama suami. Pastu ni berkesan dkat saya, malam sebelum check up saya berjalan & naik tangga banyak. Esok masa check up tu, bila doctor seluk, tau2 dah 4cm hahaha

Buat penat jgk kalau g hospital kalau xde tanda nk bersalin. Diorang xlayan n disuruh balik. Kalau rasa xlarat Cuba ikhtiar kt rumah dulu contoh bnykkan berjalan, bersama suami, makan makanan pedas, makan Nenas, buat senaman. Mudah Mudahan cepat buka jalan bersalin

Slalunya klu pegi hospital DR akan cek ctg ,jalan n scan...klu tgok keadaan mami ngn bby ok doktor suruh balek dlu...penah tya jugk nurse KK boleh ke serah diri sesaje...dia kta better tunggu sakit bru pegi sbb klu seluk tu pon risau jngkitan kuman jugak

Mmm rasanya kalau takde tanda, pihak hospital akan suruh balik dulu. Diorang akan check dulu lah apa yang patut. Saya baca dekat sini jugak, ada yang tanda sikit, tapi bukaan pun takde, diminta balik dulu.

Awk,sabar ya..sy pernah rasa cmni masa 37w..tanda klu nk dtg kejap tu je n dlm masa bbrapa jam je blh bersalin tau.mcm sy aritu dlm x sabar ha sekali tanda trun mase 38w 6d.dlm masa 5 jam lepas tu baby lahir 😅

Dah bersalin ke? 37w boleh request bersalin kalau private. Klu gov mmg tak dpt, kecuali ada penyakit.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan