βœ•

14 Balas

Sis, kita sama geng. Sy first mom, obese gak, bmi lebih 40. Skrg sy dah 17 weeks, sy sangkut gdm (on diet) sbb family ada history kencing manis semua. Tapi jgn risau sangat sis, awak jaga je makan semua, rajin kan diri berjalan2 supaya berat x naik mendadak sangat. Sy skrg pun control portion makan, ikut suku suku separuh, xsentuh langsung air manis. Kalau ada pun rasa nak makan manis tu, sy makan sikit je. Yg penting sis kena kekal positive tau. Nurse klau tegur marah tu biasa lah sis, tapi yg penting sis jgn terasa sangat tau. Maintain happy and positive je utk baby ye. Sy pun ada je kena tegur drop sikit berat badan dgn hb drop, kita chill je tau. Buat je diet suku suku separuh utk breakfast, lunch, dinner, insyaAllah sis dgn baby okay je nanti tau 😍

So far sebab memang takde selera makan. Selalu makan pun portion tak banyak. Tapi ada keinginan nak makan manis juga. Mungkin kena control dekat situ. Saya plan nanti 2nd trimester nak active sikit. Terima kasih untuk kata semangat. Semoga sis dipermudahkan semua urusan ❀️

sy obes ,ank 1st bukak buku berat 130 , Alhamdulillah nurse kk ok. cuma kena check up selang dgn hptal. ank 1 xsgkut gdm or hpt cuma czer sbb laluan x bukak, ank no 2 bukak buku berat 135 sgkut gdm. routine 2 mgu kk.nurse x bising pon. cuma dia betulΒ² jaga. Alhamdulillah normal no 3 bukak buku berat 140,ni bby unexpected.makan ubt sgkut jgk.. InshaAllah due bln 10. yg ni pon walau jarak kurang 2 thn.nurse x bebel sbb sy lekat jgk even mkn ubt,x sgkut gdm. tp still appt dgn pakar. doa awk dpt nurse y baikΒ² je. bab berat ni.. sy mang jenis besar.kwin pon berat dh 1++ ..bila nurse tya sy ckp genetik..hehehe

Waa bestnyaa da nak third baby da, semoga dipermudahkan semua sampai lahir ❀️ Setakat sekarang nurse masih ok, harap dia tak singa la nanti hehehe 🀣 tapi baby sis semua lahir normal ke czer?

firstly , tahniah gonna be title MOM❀️ enjoy pregnancy moment je sis .. mmg ad certain nurse mulut pincang tp, buat donno je .. sy berat sebelum hamil 75 , naik sampai 95 .. Alhamdulillah skrg anak dh 3 tahun n gonna be kakak next yearπŸ˜‡ chill je k .. tu perkara normal .. yg penting jangan stress sbb, nanti baby pun bole stres .. so, kalau nurse cakap pape yg toxic pekakkan telinga je sis πŸ˜‡πŸ˜‡ biasa nurse advice jaga makan je .. mcm kawan saya nurse suruh makan siang je ,mlm jgn makan tp, tgh mengandung ni , makanan la syurga ketenangan ..hehehehhe #bighugs

Thank you for the positivity ❀️ Lega baca. Semoga Allah permudahkan semuanya untuk kita.

hee. sya pun kategori overweight sis. sekali check up 8wk trus naik 3 kilo sis .nurse bising bebel sikit tu biasa la .sbb masa awal pregnant tu sya lapar x blh control .mkn nasi bru rasa kenyang .tu berat naik mendadak .next appointment ni sya 15 wks. buat masa ni 5kg dah sya naik sbb sya ada timbang hritu dkat hosp utk refer masalah thyroid sya . jadi sya dah redha dah nak kna bebel dgn nurse.hahah. x pe la asal baby sihat .dan sya pun sb dah tau berat lbih ni mmg cuba utk kurgkan manis .hritu sya minum air gula buat masa ni x de nurse call lgi . hrap2 result okay dan x sgkut.

Betul, janji baby sihat. Takpe la kena bebel pun. Semoga dipermudahkan semua urusan sis & sampai lahir. Tapi air gula ambil dekat kk juga eh? Banyak ke kena telan. Sebab da kategori obese kena minum juga ni. Hehehe

hi saya pun dri awal obes buka buku berat 101 , saya x de kawal2 makan sgt apa saya nak makan suami beli je tapi portion sentiasa kena jaga lagi2 benda2 manis , saya x sangkut gdm total air gula 3x minum , sepanjang preggy berat last saya 123kg , doktor dgn nurse tak bising pun cuma kalau berat saya tiba2 kurang baru misi risau takut saya tiba2 diet berlebihan , saya dpt offer untuk epidural atas sebab saya obes tapi saya tolak , saya bersalin pun normal bby berat 2.9kg yg lain lemak saya je buat berat 😁

jgn risau bby sampai time dia keluar juga normal kalau lewat dri tarikh due , saya jenis aktif dri awal preggy pun bby overdue

sye pregnant tiap2 bulan checkup naik 1-2kg πŸ˜…. pernah skali naik smpai 4kg sbulan xtau la apa punca padahal makan mcm biasa je πŸ˜…. time tu kne dtg kk stiap 2hari untk chck urine n bacaan bp je. last berat masa pregnant 103kg. tp sye takdek gdm semua. nurse just bg nasihat je suh jaga makan, tp dia pun ckp kalau pregnant mmg berat akan naik. so normal je cuma jgn naik terlalu bnyk dlm sbulan tu.

normal je berat naik time pregnant cuma kalau blh jgn naik terlalu banyak dlm sbulan tu. risiko jugak nnt tkut baby besar, ada masalah kesihatan lain etc.

saya dari 60kg waktu buka buku pink, skrg 32w dah 79kg.. nurse mcm biasa bebel2, tp ada time berat saya turun, dia bebel juga.. biar jelah janji baby sihat kt dalam kan.. mcm saya naik berat bnyak diorg risau gdm, so memang sangkut waktu minum air gula kali kedua.. skrg tgh on ubat.. tapi baby okay je alhamdulillah . takde apalah, sis jgn risau β™₯️

kan sis lebih kurang sama je skrip hehehe

Sye sbelum mengandung mmg dh obese 93kg. Last berat sye sbelum bersalin 105kg (campur berat baby 3.2kg, uri & air ketuban). Sye makan je mcm biasa, tp doc akan remind utk jaga makan sbb takut kena premp / sawan semua tu. Klo check KK tu, dlm sebulan jgn naik lebih 2kg, nnti kena monitor BP kt rumah hari2.

saya pun obese jugak sis.. masa booking haritu berat 78kg.. 2minggu lepas buka buku pink terus nurse suruh minum air gula..sekarang saya timbang sendiri naik 2kg..next week ada appointment πŸ˜†πŸ˜†bharap sangat tak sangkut gdm

InsyaAllah Aamiin try kawal yg mana boleh kan. Semoga dipermudahkan semuanya ❀️

sy obese 106kg masa 34weeks, misi kk relax jew, cuma kena standby risiko kalau terpaksa emergency czer, masa jumpe doc pakar, kena jumpa jgk doktor bius utk diorg standby awal dos yg perlu utk berat badan kita ni

Soalan popular