16 Balas

saya pun 39week1day, masih belum bersalin, tapi sejak semalam , dah 3x rasa mcm tiba2 terkeluar air melalui vagina. duduk2, pastu mcm shrett terkeluar air kt vagina, tak byk, tp bsah sikit la kt bantal duduk tu, . Pstu tdi dlm kul 3am cmtu, rsa lagi keluar meleleh air. Saya raba2 bau cair takde bau, dah lap semua, tdo lgi. Ni sboum subuh kali ketiga terasa ada lgi keluar air, sma gak cair2 takde bau. Tak banyak sekaligus tapi sikit2 sejak semalam. Saya terkencing atau air ketuban leaking? Confuse anak pertama...

Ketuban leaking rasanya, sbb tanda sy hari tu kuar mcm tulah 2x...pastu masa sy bangun berdiri, terus air ketuban keluar non stop.. X dpt nak bergerak sbb Makin banyak tapi sbb colour air ketuban dah bertukar warna, sy usahakan.. Bila dah settel tukar baju segala, sy terus drive g hospital.. Bukaan dah 2cm, tapi sbb baby dah ada berak sikit.. Monitor Jantung baby, then di hantar ke hospital sg buloh sbb x dpt detect Jantung baby/baby tgh tdo.. Transfer HSB bb berkemungkinn akan czer.. Tapi syukur alhamdulillah, sampai HSB Jantung baby normal dan dapat la sy bersalin normal... Syukur alhamdulillah..

sy smnjak tau pregnant mmg tkpernh bersama suami selama 9bulan😂 cuma active , duk cangkung duk buat itu ini , rajin jalan , paling² dh nk dkt due dri pagi smpai ke nk mlm duk wat keje kt rmh busykn diri tup² dlm brp hari buat² busy dh sakit perut tp tkde kluar tanda cuma sakit perut , pegi hos check jln dh msuk 4cm , kena seluk msa check jln trus turun tanda darah , contraction 1jam pkul 4 then kluar sktul gegirl 5petang 🤣

Saya masa 38w pergi checkup, doktor suruh serah diri 39w sebab risau baby tertelan najis. so saya taknak induce, balik je dari checkup, satu hari saya berjalan je dalam mall. 2hari berjalan jalan, terus sakit nak bersalin. Takperlu induce dah sebab jalan dah terbuka sikit sikit.

Biasa baby w39+,w40 tu ada kemungkinan berak

rajinkan diri bersama suami, kalau takde masalah kesihatan rajinkan diri kemas rumah dan keliling rumah, rajin briskwalk, usaha solat dengan pergerakan penuh (solat berdiri), lamakan sujud..doa byk2 dalam sujud minta Allah permudahkan semua urusan.🥰

Due saya pun sama dengan awak 20hb Feb tapi saya dah selamat bersalin 2hb Feb. Alhamdulillah. Tak sangka bersalin awal 37w4d. Yang pasti setiap weekend memang akan bersama suami, and buat kerja2 rumah je, menyapu, basuh tandas, mop lantai.

erm syukur la. sya lgi menanti hri 9hri lgi sblom serah diri huhu

yg sy buat, bersama dgn suami, cuci toilet smbl mencangkung, yg lain2 aktif mcm biasa je menyapu rmh + siapkan anak lg 1. Alhamdulillah smpai hosp dh 7cm. bykkn jgk berdoa dipermudah semua🥰

sy baru nk pegi hospital.. mudah2an jln dah bukak banyak.. dpt bersalin sebelum serah diri.

cuba banyakkn berjalan, jalan itik, & bersama suami. esok sy checkup 38w3d jugk. baby kecik masa 36w. doc bg masa tengok tumbesaran baby cmne. checkup esok lau tumbesaran sama jugk. tros induce🥲 seram lak dengar.

Saya Khamis ni 16/2 serah diri, 17/2 dh cukup 40w.. perlu bersalin sebab diebetes on diet, progress bby masih kurang.. harap2 dlm 2 hari ni bersalin la.. doakan sy kawan2 di sini..

smga dipermudahkan urusan bersalin kita smuaa aamiin

Due kita sama lah awak, kita pon jalan tak buka lagi… hmm risau. Kita mampu ikhtiar je, kemudian doa dan tawakal semoga dipermudahkan urusan bersalin kita.. aamin

aamiinn 🤲

Banyakkan berjalan sis, lagi lagi kalau dah ada contraction. Memang sakit terpaksa jugak jalan slow slow untuk bagi bukaan kita besar.

Soalan popular

Artikel Berkaitan