30 Balas

😨 tkot nyeee.. sy pn kne jgak kncing kotor.. dkter bagi utix.. tapi x ok.. then bagi antibiotics kne abis kn dlm masa 5 ari.. sy mkn ubt yg ke 3, sy muntah teruk then x mkn abis kn ubat tu.. just minum air suam dan barli.. rasa mcm da x sakit.. harap ok la utk next check up nnti.. dkter kata klau x ok, urine nk kne anta makmal utk tgk kuman ape yg mbiak then bagi ubat utk kuman tu.. xde plak dye cite msok tube.. 🙊

Sy gi klinik cek urin ada kotor sikit. Then doctor bagi bekas utk fill in air kencing n hantar ke makmal keesokan hari nya. So sy minum air masak byk2 sampai bangun pagi punya la banyk air kencing. Jernih pulak tu😂 sblom tu kencing kotor sikit bukannya apa. Sbb kurang minum air je. Lupa nk minum air msak. So kencing jd sikit n keruh sikit haha

Saya tu Hari mcm tu .. doc kasih masuk ubat dari Rahim .. alhamdulillah 1x masuk daa bersih .. sya pegi doc.Anina Tawau Sabah .. mmg pakar puan .. Cuba Cari pakar puan .. n minta nasihat .. tapi time tu belum pregnant lgi

Xda sis .. sis ikut jaa apaa doc suruh k .. kuatkan hati sis k 😘

Minum air msk byk sis.. Dan kalau boleh, lepas bersama suami kena g kencing dan bersihkan betul2 faraj.. Sb kdudukan fataj dgn blkg $lubang membuang) tu, dkt.. Jd mudah dijangkiti..

Da mnum air bnyk tp prut jd kmbung lak.. Pggang pun start sakit nie. ..

Kencing kotor tu disebabkan oleh jangkitan kuman. 1) habiskan antibiotics yang diberi oleh doktor 2) sentiasa tkr underwear 3) cuci bersih selepas bersama.

VIP Member

3 hari berturut kena kencing kotor last doctor suh bawak balik beg kencing kena pkai satu satu mggu n lpas tu kena jmpa doctor pakar plak

I bgithu aka satu resipi rebuskan lobak putih buang kulit, minum air tu 3kli sehari.. Hilang lah kencing kotor aka nnti

Sy pun kena kencing kotor haritu sebab kurang minum air je. Pastikan minum air setiap hari 2 liter @ 10 gelas .

Mnum air rebusan red dte + longan sis.. Saya kncing kotor & protien 1+ haritu.. Saya mnum air tu hari2..

Makan tembikai banyak2 sedap pun sedap..nk sedap lagi guna timun btg campur susu blend minum...

Soalan popular

Artikel Berkaitan