4 Balas

Selain ubat, awak boleh banyakkn makan buah sunquick ms pantang nnti utk elak sembelit. Sebb pengalaman sy lepas bersalin, kena sembelit smpai terbuka 1 jahitan. Sampai rasa takut seriau dh buang air bsr. Lepas tu, CL sy bgthu makan buah sunquick. Alhamdulillah okay. Start hari tu smpai jahitan baik saya makan buah sunquick😂

Ubat pil ada banyak rasanya di farmasi Tapi saya tak suka ubat pil sebab kdang tu berkali2 ulang ke toilet.. So saya guna ubat jenis picit dalam bontot.. ubat air… ubat tu lepas picit tak sampai seminit dah rasa nak membuang, better buat masa dalam toilet… Untuk anak2 pon saya standby ubat jenis tuu…

saya beli ubat kat farmasi harga RM17 tapi biasa ada promo dalam 10 je. sebab sebelum ni saya memang sembelit teruk sampai 1-2 minggu tkberak. doc kasi ubat cair masuk ikut bontot tapi tkpandai guna . memang menjadi 2 hari sekali memang membuang tapi bau dia kemain busukla sebab dhlama tkbuang

haah betull. tapi bagus sangat. saya consume ni masa sembelit tu dtg je lepas sejam dua mesti terus buang .

lebih baik tanya doktor kat kk hal ini nanti doktor bagitahu

Soalan popular