9 Balas

Pakar pemakanan kata jangan minum/makan apa-apa yg berunsur soya krn dibimbangi boleh menyebabkan anak hidup tak lama di mana antibodi serang badan sendiri kalau tak silap saya. Sis takde appointment dgn pakar pemakanan ke?

baru2 sy ada jumpa pakar pemakanan tpi xda pula doktor pakar ckp xboleh minum. just kawal n jgn kerap. seminggu sekali boleh.

Ramai org pesan kalau boleh kurangkn, kurangkn sis. Sbb susu soya boleh buatkn kulit baby jd sensitif. Takut nnt baby lahir ada ekzema teruk, sian dia sampai besar kena gatal gatal

Betul. Mak saya dulu, cerita masa mengandungkan saya memang setiap hari minum susu soya sbb ayah suruh nak bg kulit anak putih. Saya memang kulit cerah berbanding adik beradik yg lain , tapi saya kulit yg paling banyak parut dan sensitif.

soya ok je..sy dri awal pregnant dh mnum air soya sbb suka sngat2 tp di akhir pregnant ni ngidam air kelapa je..nsb baik dh msuk tm3 ..🤭🤭🤭

sy dri awal prgnant ank pertama hari2 mnum soya. ank lahir kulit putih tpi kulit sensetif. tpi xpasti sma ada soya penyebab atau tidak.

bkn ja naik ruam. penghidap ekzema. alegik susu lembu, telur, kekacang n asal produk tenusu.

lbih better msok 36w minum air soya ngn anggur hitam, tu slh satu petua nk elakkn bby kuning mse lahir nty.. in shaa allah

x pastila sebb masa ank first mmg consume soya sejuk .. elok je anak alhamdulillah

a ah. tp xdela tiap hari. bile terasa minum je.

Minum soya buat sendiri. Kurang gula. Yang jual kat luar tu banyak gula

boleh je. soya tak bersalah pun

jgn minum byk sgt ya

Kenapee sbb dahnak dekta ni suka sngat kerap dgn soya jee sedap tekak kenaa

Soalan popular

Artikel Berkaitan