6 Balas

saya mcm tu juga start 34w terasa banyak sampaikan ada yg leleh kat celah faraj. di sangka kan leaking air ketuban. sbb kita pun first mom jgk xdak pglaman apa². lps tu ad buat swab keputihan kat swasta, nk buat dkt kjaan lmbat lagi, sampaikan keputihan dah bertukar warna lain dah. risau ke anak ja. alhamdulillah sminggu dpt result normal je tak detect sebarang gbs

sya pnya tak gatai, cuma tulaa warna tuka kuning nak ke hijau gitu. mmg risau jgk laa.. dgr kata, kalau gbs pun ad jgk xgatai ap.. tup² result positif. sy masa tu tak fikir bnyak, nk Selamat kan anak ja.. tapi mujur alhamdulillah xdak ap. lagi satu sy ad tny jgk ke dokto nk mkn apa bagi kurg msalah tu? dia kata mkn yogurt plain pun baik jgk bukan jenis minuman. hat jenis mkn gitu. hat minuman nie byk gula kata dokto laa. bly laa sy try mkn nanti. risau nk dkt bersalin mcm² dok jadi huhu

klu air ketuban jernih..mmg kita xblh nk detect klu kluar skli kencing..klu keputihan tu normal klu kluar..yg x normal klu kuar lendir cmpur drh..sy 34w skrg..kdg kencing pn kluar lendir putih..bby ngeras pn kluar..so far sy alhamdulillah xde gbs..

air tu jernih..xde bau..dia akn ngalir non stop..

Saya macam ni juga, time 28 weeks baru tahu +gbs. Lepas bagi tahu nurse time kencing ada keluar keputihan, nurse terus suruh jumpa dr, and dr terus buat swab kat bawah. Turns out memang ada gbs.

Saya pernah macam ni juga. Pastu waktu 35w baru buat swab tengok² GBS carrier. Nanti nak bersalin diorang akan on antibiotics je

sama mcm saya nurse kata okay je asal xgatal & xkeluar banyak

okeyh itulahh selagi xrasa gatal xkluar bnyk diorg kira normal ja

TapFluencer

Keputihan tu.

ouhh okiess..kita risau jugk sb xpernah ad sblom ni jdi xkenal tambah pulk dok ambik baca psal gbs pastu wrna air ketuban jdi confuse

Soalan popular

Artikel Berkaitan