16 Balas

saya pun period tak teratur... Bertahun period tak stabil dari tahun 2016.. Doktor bgitau saya menghidap pcos.. tapi dr tak scan rahim pun masa tu.. cuma tgk dari segi fizikal saya yg ada bulu roma lebat ja... Lepastu saya jaga makan dalam masa 2,3 bulan tahun lepas.. kurangkan minum manis.. dan kurangkan kuantiti makanan..Alhamdulillah bulan 1 tahun ni period... Tapi bulan 2 tak datang pulak period..ingat masalah period datang lagi... bulan 3 keluar darah macam spotting ja... dalam masa yg sama rasa tegang bahagian payudara.. try cek.. rupa nya saya pregnant.. Penantian 7 tahun.. Moga sis juga dikurniakan rezeki hamil dan dapat zuriat .. ❤️

aminnnn2...t.ksih atas doa yg positif sis..🥰

Saya tak teratur.. Jarak period 2 ke 3 bulan macam tu dalam setahun.. 2tahun cuba Ikhtiar hamil check upt tiap2 bulan. Banyak kali kecewa. Check doktor pon kata rahim tak ada masalah. ☹️. Bulan 1 tahun ni Ikhtiar urut naikkan peranakkan, tukang urut tu cakap peranakkan saya kat bawah sangat. Memang sakit masa urut naikkan peranakan tu sampai menangis tersedu2 saya.sekarang ni Alhamdulillah terus sangkut. Sekarang dah masuk 14minggu😘 apa2 pon cuba Ikhtiar amalkan kurma ajwa susu kambing dan urutan perut. Jgn lupa doa pada Allah minta dikurniakan zuriat. Insha Allah cepat atau lambat kita kene sabar menerima hadiah dariNya. 🤲🏻

aminnnnnn🥰t.ksih doa yg positiff siss

biasa period tak teratur ni sebab hormon..mcm saya period xteratur then jumpa Dr..Dr kata saya ad pcos.. cara utk stabilkan hormon satu je..pergi laa mana² Dr sklipon walau diberi ubat pasti dinasihatkan kena jaga makan... makan benda yg rendah kolesterol.. sy byk mkn sayur & buah sahaja..nasi kurang sgt .. Alhamdulillah 4 bulan saya jaga mkn.. direzekikan preg setelah ttc 1year+.. semoga dipermudahkan segala urusan sis juga..insyaAllah selagi kita ada rahim tiada yg mustahil..☺️

ade je...sy la salah seorg orgnye...period mmg btahun2 dh xteratur...kdg 2bln skali 3bln skali mmg xmnentu...pernh xdtg period kat 2thun...tp kuasa Allah tu xde sapa blh sangkal...sy mgandung..tp sy xsdr sbb xsangke kan period xtratur..tp xde rezeki sy..gugur..7bln lps tu sy ngadung balik...skrg dh nk msuk 7mggu...jgn risau kmgkinan mgandung2 ttp ade wlpn period xteratur...klo dh rezeki xkemane...in shaa Allah..

iye sis ...doc akn kire dr ari ptama haid yg terakhir..maaf bru balas...lame xbuke apps ni..

saya pun period tak teratur sejak belum kahwin lg,sblum kahwin period dtg dua kli sebulan,lpas kahwin prnh 6 bulan tak dtg,tp tak mengandung pun,smpi hmpir 10 thun jg period mmg tak teratur,dn mmg susah lekat,,skrg tgh pregnant 21 minggu,dan sy tak tau pn sy pregnant awlnya sbb dah biasa period lmbt dtg,semoga ada rezeki awak juga ye utk mengandung,fkir positif saja

mak kawan saya bidan dia kata normal lepas kawin period tak teratur kdg nak jadi baby tp tak jadi. sy masa mula2 kawin 3bulan x dtg period mmg period tak teratur. dua tahun kawin baru ada rezeki ni baru lg mngandung. jangan risau sis, sis ngan saya sama je. insyaAllah ada rezeki dan masa yg tepat Allah bagi❤️✨

Hi,sy pun haid tak teratur,2 tahun lepas sy ada cuba makan produk angelica mak alif syukri,mmg best x hbis sbotol haid dah kluar,bkn haid sj angin2 bdn pun kluar skli,klu nak cuba sbg iktiar boleh rasanya..dm mak alif syukri untuk minta nasihat apa perlu ambil utk rawat dalaman..

saya lah tu, hihi. 4 tahun saya puasa tak perlu ganti. then bulan kejap ada kejap tak datang. tapi alhamdulillah rezeki 6 bulan nikah, ada rezeki anak. alhamdulillah. mcm tak caya sbb period sgt sgt tak teratur.

Insya allah boleh je,sy pas kawin 4 bulan tak dtg period....period yg seterusnya ..lekat...tak lama lg nk bersalin dh...umur sy 40 lebih dh...ni ank pertama.selama ni mmg period tak teratur....ada rezeki tak kemana..

bleh je preggy...mcm Sya masa bujang kerap dapat period pain...Smpai satu tahap tu kena berbaring je xbleh buat apa apa... tp alhamdulillah...lpas kwin...saya bunting pelamin...

Soalan popular

Artikel Berkaitan