7 Balas

Saya gdm on dc dari awal preggy.. lepastu masuk 5bln mcm tuu kena on ubat kencing manis. Pakar dah maklum deliver 38w. Dlm tempoh tuu kalau baby taknak keluar jugak, kena induce dan induce dan induce sampai dia keluar. Kecuali kalau ada masalah atau emergency czer. Alhamdulillah skrg 31w+.. moga Allah permudahkan urusan kita semua, Aamiin3

ikut keadaan jgk sis...klo dapat bersalin normal akan bersalin normal jgk...klo tak,czer la jawabnya...sis jgn risau la,fikir n doa yg baik2 sja moga Tuhan mudahkan urusan persalinan kita...sy pun sangkut gdm jgk...due sy 28/10,kena bersalin awal jgk☺☺kuatkan semangat...kita pasti boleh💪🏻💪🏻

hai, nak share jg pasal gdm. minggu ke 16 slps minum air gula sy sangkut gdm. sejak tu sy tukar beras. beras biasa kepada beras basmathi. dah coba beras perang tapi kembung perut. selain tu sy totally tak minum air bergula. then sy start minum susu Wildan. sejak tu gula dlm darah sy normal well control skrg. syukur..

saya detected gdm on dc masa 30w dah so kena buat bsp. Tak silap saya kalau dc boleh bersalin ikut due date tapi tak boleh lebih hari. Normal atau czer tu atas badan kita. ada yg normal ada yg czer. awak jgn risau ya, fikir baik2. jgn stress2

tarikh due awk awl sehari drpda sya🤭sya due 17/10.. gdm on dc jgk.. detect dri awl pregnant lgi.. boleh bersalin normal

saya 32+ gdm on ubat.. kena bersalin 38 minggu.. smoga urusan kita untuk bersalin diermudhkan..Aamiin

selagi tak on ubat/insulin, boleh ikut due cam biasa. just jaga diet

saya gdm juga anak first. boleh bersalin normal dan ikut due

Soalan popular

Artikel Berkaitan