14 Balas

Normal je sis. Maybe sbb alahan (takde selera mkan yg buatkan berat badan turun). Mcm saya, masa mula-2 bukak buku pink berat 75kg. Lepastu masa trimester pertama alahan (tak lalu mkan) sampai lah nak masuk trimester ketiga baru ada selera mkan & boleh mkan mcm biasa. Sebelum nak sampai ke trimester ketiga tu, Allah seksanya. Nak mkan tapi tak lalu, bila mkan cepat kenyang tapi lepastu lapar balik, mkan pun sikit-2 je. Bila scan, dr tngok & check baby ok alhamdulillah. Lagi satu masa pregnant, nasi dengan saya ibarat musuh ketat 🤣. Apa yg saya suka mkan masa sebelum pregnant tak boleh nak telan 🥴. Kadang makanan yg beli pun saya kena share dengan husband sbb saya mkan tak bnyk. Last-2 berat dia yg naik, berat saya makin turun. Bila timbang tak pernah-2 naik. Kejap 71 kejap 72 kejap 70 pastu timbang kat kk masa next appt tu terus jadi 69. Tak pasal-2 kena ambik darah sbb dr takut ada thyroid. Alhamdulillah result normal. Lagi satu saya tak mcm org pregnant yg lain ( yg ada mengidam/teringin nak mkan mcm-2). Kalau husband tanya nak mkan apa, saya asyik jawab ‘tak thu je’ 😆. Sampai member pun pening nak beli apa utk bini sbb itu tak mkan ini tak mkan. Skrg ni dah 34w ngam-2 dah boleh mkan mcm biasa. Syukur sangat. Baru-2 ni timbang kat kkkl (3/1), berat dah jadi 74kg. Sis jngn risau, setiap org tempoh alahan tak sama. Rezeki masing-2 (ada yg sampai lepas bersalin, ada yg takde alahan langsung, ada yg masa first trimester je, ada yg sampai second trimester). Apa-2 pun asalkan baby ok, itu dah memadai. Semoga nanti sis dapat selera mkan balik ye. Sama-2 kita doakan moga baby sihat selalu & dapat berkembang dengan baik.

terima kasih awak🥰 harap next week check, baby membesar dgn sihat.

Yer normal je tu. Da mngndung 4 bulan kuat btl mkn sbb alahan blm kluar da masuk 5 6 alahan sy tetiba dtg pula. Bukan tak sakit tue nak muntah. Mkn je muntah mkn je muntah tak kira la mkn apa ttp akan muntah. Lau bau2 sy okay cuma mkn tue jer. Berat sblm alahan naik 65 dri 59kg sbb kuat mkn time kena alahan je turun ke 60kg eh masuk bulan ke 7 alahan da tiada. Berabis la ta mkn sblm beranak naik pegi 75kg bukan tak panik kite tu berat sangt. Lepas beranak je da boleh balik rumah laju je kita timbang berat laaa turun pgi 65kg. So it's normal la tu jngn risau

sama la kita. mmg normal tapi prgi check up kena tegur jugak sbb berat tak naik. berat saya pernah turun even 0.5kg pun dah kena bebel. nurse pesan suruh makan ja apa yg rasa nak makan cuma jgn yg manis2 sangat & makan sikit tapi kerap. tapi saya tak lalu makan sangat. jadi saya usaha banyakkan minum susu tiap hari. fresh milk tu sehari 2-3 cawan saya minum😂

normal je awak. saya before pregnant 59kg, first trimester 54kg sbb alahan teruk. sampai nk beranak berat saya maintain je 56kg sbb sepanjang 9bulan ngandung saya mmg tak lalu nk makan. nurse ke doctor takde marah pun asalkan growth baby normal. jgn risau okay 🤗

sama la kita sis..saya pregnant 33w1d..kemarin pg klinik berat turun..sbb d awal kehamiln saya memang alahan yg teruk sangat

normal. saya 18+ minggu berat still sama macam sebelum pregnant. nurse ukur fundal height pun 16cm je. tapi bila scan saiz baby tally je ikut gestational age jadi nurse doktor tak risau.

normal je. masa 14w saya turun 3kg. tapi doktor kata berat baby normal. pastu baru naik sikit. 24w baru naik balik ke berat asal awal pregnant. tapi baby mmg membesar normal

ohhh okay, lega sikit baca, terima kasih💕

Normal sis.. Saya pun naik sikit jer berat.. Berat saya naik sebab kandungan makin besar jer sepanjang hamil tahun lepas.. Alhamdulillah asalkan Anak sihat jer

normal..sy siap berat turun lg 3kg..berat naik sikit² masa hujung² 2nd trim nk msuk ke 3rd trim..skrg dh 35w 5d total berat naik dr bkk buku smpai skrg 4kg

ok je sis asalkn baby membesar.. MCM sy Dari awal mgndung hgga dh masuk 8bln Ni berat cuma Naik 200gram shj.. tp baby ok dh 1kg lebih.. doktor kata normal

selalunya awal² mcm tu la..sy siap turun lg lbh dr 5kg...kena jgk la bebel..tp dh hujung² asyik naik terlebih pulak..pun kena bebel 😅

Soalan popular