5 Balas

kena mkn jugak sis, sy masa trimester 1, sy mkn sikit tapi kerap.. kdg sbb lambat mkn tu y jadi nak muntah.. walaupon kdg mkn, tapi muntah semula, tapi sy tetap mkn..sbb pk baby.. nanti dah trimester 2, insyaAllah akn kurang xpon terus berselera mkn.. semoga dipermudahkan urusan ye sis...

Saya dulu alahan teruk diri kejab pitam smpai pengsan kt tmpt kerja.. Saya tk lalu mkn.. Asl mkn je muntah.. Saya pegi jumpa dr, dr sarankan mkn ubt tahan muntah lepas mkn.. Saya mkn nasi apa semua then terus mkn ubt tu.. Alhamdulillah tk muntahh and boleh buat kerjaaa..

Saya pegi panel klinik.. Mmg dr bagi ubt tu untk ibu mengandung..

tkpe sya dlu msuk 6 bulan kndungn bruu dpt slera mkan btul 😅dri first month mmng tk dpt mkan apa ii cium bau wngi trllu tk dpt cium bau bawang tkdpt bnda goreng buat pening kpla😅brat dri 56 kg trun ke 44kg

saya turun 10 kilo masuk 7 bulan naik balik

sis nk x nk kene mkn sis..bg bby ade zat dan ptumbuhan bby..sy dlu mcm sis gak..alahn truk smpai msuk hptl..makn mntah mnum pon mntah gak..makan sikit2 pon x pe sis..smge dpmdhkan

😊😊

kalau sampai lembik badan tu.. baik g hospital la.. nanti masuk air.. sy pon alahan truk juga... mmg takleh bau dan terima makann or minuman. minum air masak pon buang semula

suh je suami bwk g hospital..g bhgian kcmasan.. bg buku pink..

Soalan popular

Artikel Berkaitan