6 Balas

untung la x naik..awk selang sehari nk kena jmpe misi nk kena timbang kencing cek tknn mcm xde keje lain je... naik salah turun salah semua serba x kena x mkn lapo.. mkn pon kawal jgk amik kuantiti sikit mnis² kdg² je mnum...air kosong 2ltr shri.. mlm jrg sgt nk mkn.. tp naik jgk kdg da jemu nk pg klinik selang hari blm lg dgn BSP 2mgu skli... ade skli tu tiap ari suruh dtg adoii letih kot dh laa awk bekerja rs mcm nk pacak kemah je tp kk tu ahaha pnt nk dtg klinik rase mcm xnk peknen lg je lg lps ni...😂😂 ms pjg lagi plk tu... sabo jelah ank 1st dlu idak le rope gini skrg je mcm beno hee nye jenuhhh teman 😆😆

Ye sis sama macam saya, sebelum ni okay je dah masuk 29week naik berat mendadak pulak, sampai kene makan tu kawal la, tak masal ke pegi checkup 2minggu sekali 🥲

TapFluencer

Ok la tu sis.. haha. Saya 27w juga dah naik 8kg ni haa. Skrng berat 62kg. Tak prnah2 naik lebih 55kg sblum preggy 🤣 Hari2 hati risau jgan la tambah lagi. Saya tinggi maybe sbab tu xnmpak badan berisi biarpun naik lebih 60kg dah skrng total weight haha..

Berat saya pun tak naik banyak, sekarang da 27 minggu jugak..Baru naik sekilo je. Saya ada GDM and tak control makan sangat. Gula pun tinggi, tp badan maintain tak naik. Cuma baby besar sikit 1.26Kg dah.

Sy mcm sis.. Malah turun maybe sbb sy diet GDM kot hahaha Aritue turun smpi 4 KG terus kena monitor berat bdn sy Tp berat bby semua ok .. Ni selasa check up hope naik lah Pening sy..

saya dah 27w pun berat naik cuma 3kg je. doktor takde cakap papepun. kdg tu naik 500g je😂 tp bila check berat baby alhamdulillah okay je seiring weeks dia.

Sy pun berat tk mendadak naik selama 25w pregnant , baru naik 3kg . Alhamdulillah baby berat seiring weeks , itu yg penting sis ❤️

Soalan popular

Artikel Berkaitan