4 Balas

mcm sy la..xde kuar tanda pun..just mngeras je.mase tu ada app kk..misi bgtau kepala dah ke bawah sgt dah..blk Dari kk sy g klnik swasta g cek ve.doc cek bukaan dah 4cm.doc terus Suh g spital..smpai spital dh 5cm..masa tu xde rase sakit ape pun.doc pun pecahkan ketuban..masuk 7cm baru ada mild contraction xlme pun skali push bb kuar

salah stu tanda bby kerap mngeras ..sy hitung hri jgk..2 ank pecah ketuban yg ni xtau mcm mn nti tanda nklahir.

Assalamualaikum..saya pon sama , 38w3d tapi masih tak ada tanda nk bersalin lagi.Perut mmg asyik mengeras, pastu kembali ok.Esk checkup kt kk.Ank ke 3.Saya pon risau juga.Tapi ank still active terutama waktu mlm.Mungkin belum sampai masa nya.Jadi sabar dan bnyk bnyk berdoa supaya baby cepat keluar.Tak sabar dah nak jumpa baby.

sma lah kita ank no 3..bdan letih xlrt sgt pstu bby xtive tgu tanda ja..

Hi sis sya pun tgh rsa skrg ni tadi pukul 2pagi rsa mmg perut kerap sngt mengeras smpai skrg , cume tkda keluar tanda apa apa , saya pun taktahu ni contraction nak beranak ke bukan sbb saya first mom .

sy pun sma hitung hari..xdk tanda ok sis .bby tu dh ready position dia cm bjga2 ja stbny apa yg ptut

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan