1st Food for baby 6bulan

Hai momiess, nak tanya, boleh ke bg cerelac ni untuk baby 6bulan start makan? sy tak sempat nk beli food proccesor. Boleh ke just bg makan cerelac ni dulu? #firsttimemom

1st Food for baby 6bulan
4 Balas
Tulis jawapan

cerelac nestum semua ada gula tambahan. sgt lah x sesuai utk anak bwh 2y makan gula. risiko anak jadi picky eater sgt tinggi ya. sbb once dia makan berperasa manis atau masin, dia xkn nak makan real food. bagi lah makan real food. food processor tu x penting pon. x beli pon xpa. beli je mini usb blender dkt diy tu. bru berapa ringgit. nak rebus kukus pakai je periuk sedia ada dkt rumah. guna je alat sedia ada dkt rumah. bby 6m bagi bubur kosong je pon boleh. nak ltk sayur dgn protein terus pon boleh.

Baca lagi
9mo ago

Terima kasih sis bg cadangan πŸ₯°

Jangan bagi baby foods macam ni ya sis. Kalau rumah ada tapis pun boleh guna buat lenyek bubur nasi utk baby. Masa anak start mkn pun saya guna tapis lenyek bubur sementara tggu blender sampai order dr shopee hehe 🫣

Hehhehe. Nak jd cter saya ade beli usb mini blender masa bujang. Ingt nak pakai la kan nak blend bubur anak. Bila try dah x jalan. Dah rosak. Hahahha. Udah nya saya blend je guna blender biasa.

9mo ago

fikir nk blend pakai blender biasa jgk tp fikir takut x hygiene pulak

VIP Member

Guna blend biasa pon boleh sis yg kecik tu, saya tk guna Pon food prosseser tu mahaii🀣