37 Balas

Awal pregnancy huuhh seram nak bersama dgn suami lagi2 kalau ni pregnancy yg lama ditunggu. Macam saya sendiri, saya x bagitau suami xboleh nak bersama pun suami sendiri bljr baca or tengok tt risiko bersama di awal kehamilan. Kami x bersama hinggah kandungan masuk 18w, dan kami stop bersama masa kandungan 26w. Kdg kesian jg dgn suami tp dia sendiri yg bagitau kesian dkt bini dia yg tengah sarat dan sakit plus risaukan anak di dalam jg. spnjg 18w-26w tu pun boleh kira je brpa kli kami bersama. Skg anak dah masuk 3bulan kmi suami isteri still x bersama sebab saya emergency czer sakit dia masih rasa sampai skg tambah lg memang penat nak jaga anak tiap 2 jam nak susukan. Tengok la bila anak dah besar skit mgkn bru suami berani nak buka topik hahahaha

Hi before this puan dah pernah pergi check/scan janin ke? Kalau dah, semua nya normal? Masa first trimester saya pun ada spotting tapi sangat sikit. Pergi clinic scan dan dr prescribed duphaston dan nasihatkan untuk elakkan bersama for the first trimester. Generally boleh je kalau nak bersama ni sebenarnya tapi bergantung pada kandungan. Kalau awal kandungan puan lemah, perlu lebih berhati hati je tapi ada je yang kandungan kuat boleh bersama macam biasa. Sekarang ni better puan pergi check di klinik swasta sendiri jangan tunggu nak buka buku pink, scan dan tengok keaadaan janin. Kalau masih normal, mungkin tak ada apa apa cuma perlu berhati hati untuk trimester pertama, tapi kalau tak okay pun at least puan dah tahu.

TapFluencer

kandungan masih awal lagi. boleh jadi luka or ancaman keguguran. sy pernah alami kuar spotting darah dulu. pergi hosp masuk bhgn kecemasan. soalan 1st doc tanya, ada bersama suami x ? sy kata takde. keluar spotting sebab buat kerja berat or banyak jalan. lepastu sy kena suntik, bagi kuat rahim. suruh balik & rehat. x rasa sakit tapi seminggu jugalah kuar darah sikit2. last sekali akan rasa sakit cm period pain. rupanya "benda" tu nak kuar & jatuh sendiri. sis kena pergi hosp klu kerap kuar darah, nak kena cek juga tu. elakkan kejadian tidak diingini.

memang ada org share klau tiada apa² mslh blh je bersama suami 1st trimester.. tp utk langkah keselamatan janin tidak digalakkan bersama pada 1st trimester.. atau untuk kandungan bermasalah.. sbb ni lh.. potensi nk gugur sgt tinggi dik 1st trimester jgk duk lasak sgt main pun.. puasalah dulu nk bersama.. nt dlm pantang nt lg lama nk puasa bersama.. fikir nyawa anak dulu.. pergi jumpa doktor segera..x normal keluar darah sepanjang 9 bln mengandung.. awak baru pertama kali mengandung..klau org lain ckp blh bersama sbb mereka dh sedia tahu kekuatan rahim mereka.. awak x tahu lg rahim awak kuat ke x.. jaga baik²..

Kandungan sy prtma dlu mungkin dlm 3 weeks mungkin sy lasak bawa moto sampai eksiden,punggung biru terus alhamdulillah xde apa2 sbp sy x tau yg sy pregnt msa tu.. sampai la baby first sy lahir selamat😊yg second ni pula kandungan 2/3 weeks jga sy kena xray 1 badan😂 sbp nk tengo batu karang ada ke tak, pinggang cram je x tahan,cek kencing diorang kesan drh, pstu sampai kena suh g hosp cek, last2 kena xray.. tau2 pregnant😂 sampai lah dia lahir alhamdulillah dia xde pape.. mungkin rahim sy jenis kuat kot syukur.. paling penting awk makan folic acid ye.. klu nk bersama tu jgn terlalu ekstrim😅

sy masa tahu pregnant awal2 dh warning suami x nk bsama dl.. sbab ada sejarah gugur.. kdg kesian suami.. tp lebih kesiankan baby.. nk dpt 2 line tu bkn sng ye.. anak first 7 tahun menunggu, kandungan yg ni 4 tahun menunggu.. doktor pulak warning mungkin ni last pregnancy sbab ada masalah kidney.. so sy memang elakkn kerja2 berat, byk bed rest je sbab sy high risk.. semoga ada rezeki, hari ni dh masuk 4 bulan.. doakan sy ya..

awak tahu awak prgnnt tapi awak bersama suami ? kalau org lain cakap boleh, jgn samakan dgn awak. tmbah tmbah kalau first time prgnnt. tahan dulu nak bersama smpai dctor cakap tkde risk baru bersama. tu pun kalau berani ambik risiko. sbb badan org lain2. sy gugur sbb bersama suami. 3 days after bersama kuar kantung dan darah. tpi tile tu mmg tktau prgnnt. dah buat upt 1 line je. sbb period irregular. kalau awk dah mmg cnfirm prgnnt tpi still proceed tktau la nk ckpZ

Kalau gugur, biasanya akan rasa cramping berterusan macam period tu. Lepastu akan bleeding banyak sampai kena tukar 2-3kali pad. Darah pun akan keluar ketul2 after that. Actually, your pregnancy awal lgi tu. Baru first trimester. Janin baru nak develop. Kalau ada bleeding after sex atau waktu normal days, mesti cepat jumpa dr tau sebab ancaman keguguran. Hope all is well, cepat jumpa dr ya. Take care dear

Bleeding semasa kehamilan ialah tak normal. Saya suggest awak terus ke emergency atau klinik berdekatan utk scan dan dapatkan nasihat doktor. Saya pernah jugak try posisi selain missionary lepas tu keluar keputihan warna pink. Tapi sekali tu je. Lepas habis bersama takde pun and saya tak perlu pakai pad, saya scan baby elok je golek2 dalam perut. Maybe luka sikit sebab ganas sangat. Masa tu kandungan dah 14 minggu.

Saya dulu waktu taktahu diri preg pelbagai style alhamdulillah takda apa2 ya ketika besama. Ada org ckp kalau dia nak lekat dia lekat jugak n kalau baby tu kuat betahan dia btahan jgak tp alhamdulillah skrg okey.. sbb saya pnh jugak jatuh sikit mcm2. Mcm sis 7w kalau dh tahu ada tanda rest dulu utk bsama dgn suami. Sampai t2 nanti rest dulu dh msk t3 bru bsama balik sbb tkt baby tak kuat utk bthn dgn aksi kita sia

Soalan popular

Artikel Berkaitan