7 Balas

KK tempat saya bagi ferrous fumarate, folic acid, vit B dengan vit C.. masa balik kg KK yg saya tumpang bagi obimin tetiba hb drop 10.9.. balik KK yg asal dapat balik ferrous fumarate tu nurse suruh makan 2 biji, saya makan waktu pagi dengan sebelum tidur, baru la naik balik 11 lebih.. lepas tu kena kurangkan kafein jugak.. hb tu penting sebab nak supply oxygen untuk baby, sebab tu nurse dgn doktor suruh naikkan hb..

saya makan pagi waktu perut kosong, kalau malam saya makan 2 jam selepas makan malam/sebelum tidur

sy mkn zincofer. dr suruh 2 jam sebelum mkn utk mkn zincofer & gap 2 jam selepas mkn klu nk mkn apa2. sy amalkan mkn jambu batu. pastu sy suka mkn paru, hati cmtu. alhamdulillah dgn izinNya hb sy haritu 11.6 naik 11.9. now sy 24 weeks. boleh cuba tips ni kalau sama mkn zincofer.

Sy pon alami hb low sepnjg pregnt..dri 11 turun 9 then turun lgi 8.9…statik smpai la smnggu sblm due date naik 10.9..lepas bersalin elok plk hb 😅 ..wktu pregnt sy ambik zincofer n mcm2..hb tetap low

pembawakan kata org tua² .. tpi mslhnya doc dgn misi asek push² kita naikkan hb.. apa yg org suggest kat medsoc tu dah ikot.. tpi xjalan jgk 🤣

Mkn ubat dgn air kosong ke dgn air sunquick? Seeloknya mkn time lepas bgun tido, ambil dgn air sunquick. Pastu lepas 1jam baru boleh mkn mknan, ubat jgn skip. Amalkan hari2.

Saya tk leh makan cmtu..sbb perut jenis cpt meragam..skrg yg sesuai hanya la maltofer jer tu pon beli luar..kalau makan ubat awal pagi perut kosong dan minum air limau auto bersembur keluar segala isi perut..sbb saya kadang suka jd gastrik mgkin sbb tu kot tk leh ikot cara tu..

If you dpt zincofer, cuba try ambil waktu mlm bfore tdur mnum dgn sunquick. I try mcm tu alhamdulillah tk prnh bawah 11. Bykkan makan buah jambu batu

saya tak boleh mkn zincofer .. mkn la waktu apa n dgn apa skli pon .. tetap akan keluar balik 😅

Ubat sebelum ni nama apa ye? Dah cuba maltofer? Ambil 2 biji before tidur

Sy makan pati delima gulsan. Alhamdulilah naik

Sya lak minum mcm jd tak selesa dkt dada..nk nafas pon kurang syok..dia tkde la rasa mcm sesak nafas cuma tk best nafas tu tah la nk ckp cmna kenapa ye? Lepas makam ubat maltofer pon kadang cmtu jgak..

Soalan popular

Artikel Berkaitan