5 Balas

Boleh jadi genetik juga. Anak saya dua2 kurus. Yang 5 tahun berat 14kg je. Ni lagi sorang setahun 2 bulan pun 8kg. Saya pun fully susu badan. Yang sulung susu badan sampai 4 tahun 😅 Anak2 sedikit picky eater tapi kalau makanan yang dia suka ok je dia makan . Tetap juga berat susah naik. Kadang tengok anak orang lain chubby2 terdetik juga rasa bestnya anak cubby mesti tak memilih makan. Tapi pada saya asalkan anak2 sihat dah bersyukur sangat.

anak saya pun sama, n fully bf. sblm sthun dia lagi susah makan, makan je 2-3suap , skrg alhamdulillah nampak pkembangan. tapi mmg berat/tinggi tak cun, dia bagi masa 3bln tgok okay ke tak, kalau ni baru jumpa doktor. tambah dia demam . maybe sbb tuh sama. tapi cara awak buat sama je mcm saya, rasa sbb genetik kita sama. kalau ni try masak makanan yg bole naikkan berat ke ,jgn stop myusu badan sis. bukan senang tau dpt myusu badan lama2x ni.

anak sy setahun sebulan jgk..sama 8kg je..tapi tak kena refer pakar pun checkup haritu..mybe sebab atas garisan kuning..anak sy kuat makan, tapi badan tetap kurus & kecik jgk..mungkin sbb genetik laa kot..as long anak tu sihat alhamdulillah..awk jgn stress2

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5000234)

Cuba bagi vitd

Soalan popular