Bedong bayi

Gapapa kah bun Usia baru satu bulan tidak pakai bedong? Soalnya kalo dibedong pasti diikat pakai tali sama mertua Kasian sama bayinya Mohon pencerahannya bunda2 semua #seriusnanya #Nanya #theasianparentph

Bedong bayi
118 Tanggapan
Tulis tanggapan

bayiku di ruang bayi juga gc d.bedong bun trus sorenya pas d.ksih ke aku baru d.pkek'in bedong itupun malemnya rewel minta di.buka bedongnya, alhasil hbis d buka tdurnya nyenyak 😊

Baca lagi
Post reply image

GPP Bun anak sy juga sekitar sebulan pake bedong btw sarung tangan ya sebaiknya dilepas ajja Bun, kukunya dedek nya dipotong dulu biar ga nyakar muka kan dedek udah sebulan usianya😁

Ga papa lah bun anak aku aja baru tiga hari lahir ga mau dibedong klau d bedong dy nangis terus jdi males mau bedong dri pda anak nangis terus pas ga d bedong tidur nya nyenyak bnget

D bedong setelah mandi aja bund buat mnghangatkan. Dan biar dde ny ga capek. Guna ny bedong jg spy dde ny gk kagetan kl mau bbo. Nnt kl bbo ny dh nyenyak bs d longgarin sdikit

Gpp bun yg penting anaknya hangat, gak kedinginan. Oh ya saran bun, awas bantal yg coklat. Lalai sedikit takutnya ambruk trus nimbun debay, kasihan kalo ndak bisa nafas πŸ™

gppa bun bedong fungsinya kan menghangatkan, anakku cuman 1 minggu di bedong, soalnya kalo di bedong suka copot2 anaknya banyak tingkah, suka keluar2 tangan nya 😁

Gapapa kok mom. Bedong kan untuk biar baby hangat, nyaman aja. Dulu anakku jg cuma seminggu dibedong, ga mau soalnya tangan keluar mulu, bedong jg buyar semua πŸ˜‚

anakku juga ga pernah dibedong mba. cuma pas di RS aja trus pas sampe rumah ga dibedong, apalagi klo ada mertua beh bisa diiket kenceng itu bayi

VIP Member

Anak saya mlah dri sblm sebulan bun bedong cuma berapah minggu yh trus kanahnya nggk di bedong, trus wktu itu di bedonh jg di lepas* trus 🀣

baby saya jg cm sekitar 3 minggu di bedong sm mertua, kasian gerak nya jadi terbatas. saya lepas aja bedong nya biar stimulasi motorik jg sih