31 Balas

Normal sis. Dont worry😘 kadang tu bukan issue org nampak or tak, tapi diri kita sendiri dan mata kita sendiri nampak perubahan so kita lebih nak tahu hal ni. Dont worry, normal ja tu ya. Saya pun linea nigra tu makin gelap during pregnancy. Makin best pulak nampak dia makin gelap haha sbb makin besar perut mcm makin gelap pulak. Hehehe nti dah bersalin, dia makin pudar tp tak cepat sgt tau proses pudarnya

saya punya experience. sebelum saya check UPT, linea nigra ni dh ada dari pusat ke bawah & gelap. tengok google kate symptom pregnant. padahal period baru delay 3 haru. sbb benda tu ada saya terus check upt terus positive 4minggu 😅 skrg dh 3bulan dia naik ke atas pusat pula mcm dalam gambar tu

Semua orang ada linea nigra awak. Bezanya antara nampak atau tidak sahaja. Semuanya bergantung pada hormon dan genetik. Macam saya 3rd trim baru muncul tapi tak hitam. Warnanya light brown. Lepas bersalin hilang sepenuhnya.

betul tu. sy both pregnancy ada. sama mcm sy 3rd tremister baru nmpk.

Saya mmg ada dr sebelum kawen/pregnant lg. Xperasan bila start nmpk, tp seingt saya time uni dulu mmg dh ada. Skg dh 3rd tri line ni makin gelap, tp stretch mark xde lg so far 😂

hihihi .jd boleh la kita check perut trans ni kalau dia ngaku dia pmpuan...tunjuk perut skrg hhe.gurau2

Linea nigra bawah pusat dah ada before pregnant tapi tak obvious sgt. Masuk 2nd trimester jadi makin gelap and bersambung dari bahagian atas pusat.. hopefully hilang sepenuhnya lepas deliver baby 🥹

saya anak first takde..anak second ni mase 3rd trismester baru nampak terang. pernah tye pngalaman kwn2 mostly lepas bersalin akan hilang sedikit demi sedikit.

Xde isulah benda ni sebab kita pakai baju tertutup kalau kita berbikini 24j tu jd isu la kot. Embrace ur pregnancy. U r beautiful the way u are ❤️

setuju. termasok la strech mark. itu tanda pengorbanan kita utk melahirkan zuriat kita❤️

Ya normal.. sbb perubahan hormon.. sy bdn sblm mengandung jd pekat rupanya nak mengandung..bila dh mengandung tu lg pekat jd warna dia..

sy jns yg xdk line ni sis..sblom mngndung dan ...sekarg kndungn dh 28 week pon masih blom ada...😊😊...cma ada strech mark saja...

yee, mmng normal jee. sy lepas beranak dn smpai skrng dah hbis pantang pn still ada garis tuu🤣 tapi bgi sy bnda biasa je hehhehe

Soalan popular

Artikel Berkaitan