9 Balas

It’s ok & normal 😬 Morning sickness setiap pregnant mommies actually brbeza sbb hormon & darah kita tak sama. Saya pon first pregnancy, Alhamdulillah saya takda morning sickness @ alah kepada makanan & minuman 🥰 TAPI seandainya morning sickness @ alahan awak tu buatkan awak “dehydrated”, cepat2 ke hospital & dapatkan rawatan yea ✌🏻

okk terima kasih

macam saya mula2 jugak.tak boleh mnum air masak walaupun sebelum mengandung saya jenis yg mnum air 2-3 liter sehari.mnum air je muntah,sampai kan last2 kene masuk air dalam bdan.

Normal sis. Saya minum air suam/sejuk nak muntah. Kena air yang dingin (macam air biar dalam bilik aircond). Sekarang dah 38minggu sampai sekarang lekat minum air suhu camtu😂

iye haha.. klau org xpnh alami msti dgr mcm pelik sbb air msak bukan ad rsa pun, tp sy camtu la.. pagi2 mnum air msak msti muntah balik.. tp pagi je, wktu2 lain dh okay

same la..

hi awk.. sy pun 1st pregnant.. sama jugak tak boleh minum air masak.. tp sy cuba campur kan air masak dgn sikit sunqish.. atleast ada bau Oren & rasa Oren sikit..

okk....nti sy try buat

normal sis.saya dari 8w sampai 15w xboleh nak minum airmasak langsung even masuk drip pun loya jugaa.Saya banyakkan minum air buah tapi kurangkan manis,

owhhh...tq sis

saya dh msuk 7 bln pon, duk rsa loya lg... tp Alhamdulillah ok sikit brbanding first trimester dulu...

letak lemon dlm air masak, kurang sikit rase loya..

okk....tq..nti sy cube buat

Boleh pm 0135544166

Soalan popular

Artikel Berkaitan