136 Balas

Hai wak..normal tu..samela kite..mmg ngilu,lenguh,sakit kelampang nk jalan,nak bangun dari tido,nak mengereng,pusing badan,serba xselesa..beruntung jg 35w bru trs wak..ade tu trimester ke2 dah rse..papepon selamat melalui nikmat yg Allah bg,yang xsemue perempuan dpt rse dan lalui..Dan semoge semue mommy2 diluar sane selamat bersalin Dan sihat sejahtera kedua2nya..🤲Amin.

aamiin ya rabbal alamin, insyallah semoga dipermudahkan segala urusan kt semua

sama sy pun 35weeks skrg ni. Sy kuat rse sakit ni since 34weeks. Rasa sakit kat miss v, peha & bawah perut ni. Rasa berat je. Buat keja sikit dah terasa sakit sgt. Jd tak larat sgt bt keja. Hopefully semua mommy & baby sihat sempurna 🥰

sama la.. sy pon insyallah ke5 🤭 dulu² xda rasa ni.. sakit dia mmg xda blh bincng.. kadang tmpt kerja pon org tgk sy "eh knp?? nak keluar dah ke?" 🤣 lg² masa nak berdiri dri duduk tu.. ya allah 🤭 #35w

Sama la...tiap kali bgn drpd tdo @ baring, sakit sgt3 kt miss v dan semua area situ..sakit sampai boleh bwk nangis 😂 nk mengiring ke kiri @ kanan pun susah...

Sama la kite.. sakit kt tulang vagina.. mcm kne hiris2 pisau.. jln pon jd x stabil sbb sakif

35 week 5 day #firstbaby saya pun sama selalu sakit bhgian miss v ... lepas tu firstime tumbuh jerawat besar dekat miss v ... kdg2 keluar keputihan tp kdg2 keluar lendir/air busuk masam sampai org sekeliling yg dekat dgn sy dpt bau ... tp saya x dapat bau ... firstime jadi mcm ni ... stress betul rasa ... adakah normal ? ada tak mummy2 dlm nih mengalami situasi mcm saya ?

kene jumpa doktor..kalau keputihan cmtu..sy penah ad maaalah keputihan..berbau..pegi jumpa doktor kt kk yg buat buku pink tu..diorang bg ubat

TapFluencer

same lah sy pun, Dri 30week dh Rasa, now Bru msuk 36week lagi paroh rasanya, skrg time makn kaki berlipat bile nk bgun nak bergerak dia punye sakit sampi sy Tak boleh nk bergerak... mak dgn husband kalau nmpk diorg ingat sy sakit nk bersalin.. pdhal sakit kat bahagian tulang bwh kite tu... semoga kite semua dipermudahkan urusan bersalin nnt ye☺️

sy ..baby masuk laluan sejak kandungan 6 bulan tpi bersalin 39 minggu. sukar berjln. sakit segala tulang2 punggul..syukur mudah bersalin.mungkin sebab baby dah masuk laluan awal kot. 😊

haa ye ke sis sbb sya pun ada rsa sma mcm yg sis rsa klau mlm sya sllu skit kat bawah miss v tuu hemm ada lah pula rsa risau, blh tak bgi thu sya ada kah itu normal sbb sya tk thu sbb bru hamil anak pertama

mlm2 korang tido mcm mn? sya dah 35w jgk ni tp mlm tido dah mcm ikan xckuo oxygen

sy stat msok 30 week n now 35 3day memang nk tdo ssh 2 3 pgi bru nk blh lena..

Sya pun dh 35 week dan ada rasa sakit kat miss v tu dan kluar lendir hijau.. Tadi g checkup bgitau doktor, lps tu doktor g check cm dah terbuka dan lembut sgt dh bukaan tu.. Skrg perut kejab2 mngeras.. Harap2 dipermudahkn. Aamin...

saya pun ad kluar lendir hijau..lpas brsama dgn suami..takde ap² ke?skrg 35mnggu6hari..slalu jgk sakit kat bahgian miss v..

pengalaman saya...pgnant baby gurl memang sakit kat bwah..nk brgerak..pakai sluar pun payah.. pgnant baby boy xpulak mcm tu... biase2 aje..

sama la sy sejak prgnt lgi memang xselesa pkai sepender .. dgn bra tambah skg dh makin sarat .. memang xpkai la semua tu.. harap kluar ja pkai bra,sepeda xpkai dh

sya masuk 33weeks dh start rasa sakit kat tulang bwh perut & pinggul . nak melangkah sakit.. angkat kaki nak pakai seluar pun seksanyaa 🥲.. tukar2 posisi masa tidur pun sakit , bangun dr tidur pun sakit.. walaupun ni ank yg ke-3 dgn jarak hampir 9tahun dgn ank paling last.. dlu xda rasa sakit mcm ni pun , kee sya dh lupa rasa dia.. 😮‍💨

sama la ank ke 3..sakitnya la..jarak 8 thn..dlu rasa x de plk sakit mcm ni huhu..

Soalan popular

Artikel Berkaitan