✕

20 Balas

Saya 32w. Hari pertama cuba puasa sahur macam biasa tapi sampai pukul 11 gerakkan baby slow sangat dan perut mengeras. Terus saya berbuka. Kalau awk sihat baby gerak ok. Berpuasalah dan wajib puasa. Kalau kesihatan awk tak mengizinkan dan baby pun tak aktif macam biasa. Maka ada keringanan disitu. Jaga baby pon satu pahala ok mommy. Nanti kita qada lepas bersalin. In shaa Allah

sy 34 minggu tak puasa.. sy ada gdm on diet lepastu cek sebelum puasa hb makin turun (10.3) baby pulak 1.8 kilo je.. ni pon gerak dah tak kuat mcm 30++ haritu.. kene minum air sejuk2 baru dia gerak tu pon kene focus betul2.. takpa kalau mommy nk puasa pon cuma kene betul2 alert gerak baby..

sya 22 minggu...sya puasa je sbb dlm islam x de pulak kata ibu mengandung x leh puasa kecuali membahayakn kandungan atau si ibu....saya tetap puasa sbb x de risiko apa2 tp sya kira tendangan baby jugak dlm lepas asar tu...klw kurang dr 10..and cm lemah je..sya berbuka la...

saya 30 weeks. setakat ni masih berpuasa. tapi everyday dok pikir nak berbuka sbb mmg sgt risau. baby bergerak aktif sepanjang hari dan saya takde rasa tak larat ke apa pun. saya terlampau overthinking. selalu berdoa semoga allah jaga anak dalam kandungan sbb risau sgt hmm.

Sy 32 weeks tp x digalakkan sgt sbb ada gdm on diet and 1st bby try nk puasa msa 1st day tp baby xgerak sgt..buka awl bg air sjuk 30min gerak tp pelan end up sy makan..ats diri sndiri sbb kdg kita ok tp x tau bby mcm mana..agak xgerk buka je nnti qada’

saya 32w 5d , alhamdulillah berjaya puasa 3hari tapi harini kecundang, awal2 pagi perut pedih sangat sbb terlampau lapar, & ada gastric, kalau larat puasa je macam biasa, tapi kalau fikirkan baby, jangan lupa untuk sertakan bayar fidyah sekali nanti..

Saya 34weeks ++ juga ada gdm but contol on diet je. tapi Alhamdulillah boleh berpuasa. apa apa pun depends on diri kita kalau rasa tak larat jangan paksa okay 😊 memang puasa wajib tapi ada kelonggaran if memudaratkan awak & baby.

yea sama dgn sy..skrg da 34minggu 4hari..alhamdulillah Allah izinkn lg puasa seperti biasa..bby kicks masih cukup 10 dr 9pagi ke 9mlm..cuma perut mengeras lepas waktu berbuka mybbkn xdpt solat sprt biasa trpksa solat duduk

saya 32 week posa je..tp harini xdpt posa sebb tekanan drh rendah pulak pening kplaaa haa ,rsau pulk posa nnti pengsan pulk ..so berbuka 😌 hrp esok leh posa balik ..n bby bg kerjasama n kuat spnjng berpuasa..

sy 32 weeks, ikot saranan doktor o&g dan nurse kk, memang tak boleh berpuasa sbb ada gdm dan bergantung pada metformin&insulin dos tinggi. takpelah demi baby, bayar fidyah dan inshaallah akan cuba qada' puasa :)

Soalan popular

Artikel Berkaitan