35 Balas

normal je,bersyukur xda alahan..sy pn alhamdulillah preggy ank 1st kdg2 je mual2 gtu..tu pn sbb maybe perut kosong lama antara lunch n dinner tu wt kje x mkn pape..maghrib je mual nk trmuntah..sbb sy 1st trimester x selera mkn sgt..2nd trimester br selera dtg membuak2..hahaha

alhamdulillah sis.. sama mcm sy, hmpir 5tahun tunggu sikecil dr syurga ni .. skrg dh masuk 10weeks. awal² haritu sy pon sama xada alahan..cuma asyik ngantok je dan xada selera.. masuk 7weeks je start muntah.. semoga dipermudahkan urusan sis ye.

Saya dulu 1st pregnant ,pernh trtye2 cm tu.knpa xde alahan.betul ke ngdung.lps je bpe hri Sy ckp tu.... trus dpt alahan.trus xleh bgun.letih,muntah2,xleh nk mkn.4bln jgk ngadap alahan...😂😂😂.lps yg tu, taubat dah xnk ckp cmtu dah.

sy first pregnancy xda alahan, xde mwngidam apa². anak kedua ni first trimester dah loya², muntah, sakit kepala.. setiap org berbeza², setiap kandungan berbeza².. dont worry ya 😊

normal sis,lain org lain kena nya..saya 1st trimester dah kena morning sickness gile2..sampai merangkak keluar dri bilik air..tapi kalau kakak saya,masa 3rd trimester baru dia kena morning sickness..

VIP Member

Sama lah dengan saya .. takde alahan langsung dari start pregnant sampai sekarang dah 8 bulan dah pun .. alhamdulillah .. org ckp beruntung la kalau takde alahan hehe .. syukur ya amat

Sama la.. Awal2 tak da alahan.. Masuk minggu ke 8 siap.. Minum air masak pon keluar balik.. Sampai berat turun beberapa kg.. Skrng dah 20 weeks, mual masih ada tapi tak muntah dah...

Normal sis. I like you juga 6 week pg buka buku pink mcm pelik kenapa xde alahan, tp bila dh 8 weeks sy alahan terok smpai deman, now dh 35 week, Alhamdulillah. Okay dh. 😊

saya masa tau pregnant 5mggu xdak alahan lgsg..smuanya ok..xp masok 8 mggu smpai skrg 15mggu..sedia2 muntah pening smpai lembik bdn kaki..selera mkn mmg down sgt

VIP Member

1st pregnancy tiada langsung alahan atau mengidam makan hingga la melahirkan..normal je kalau tiada alahan malah lagi senang hati..

Soalan popular

Artikel Berkaitan