morning sickness?

hi, few days ni makan je rasa loya tapi tak muntahh. setiap kali makan rasa penuh je dekat dada jadi mcm nk muntah. ada tips tak? sbb at the same time saya mmg ada gastrik atau orang selalu cakap β€œangin”. terima kasih#firsttimemom #advicepls

3 Balas
Tulis jawapan

Sama dgn saya.. saya mmg ade gastrik yg agak teruk sebelum bkahwin..sebelum ni kalau rasa gastrik nk dtg saya akn amek ubt cimetidine dan harian omeprazole. Lepas disahkan mgandung saya stop. Alhamdulillah saya tiada sebrg alahan setakat ni cume saya juga mngalami perut berangin setiap kali mkn.. doc bg ubt kapur yg selamat utk ibu hamil saje.. cimetidine tu mmg dilarang sama sekali 🀭 ubt kapur tu tkde la mmbntu sgt sbb mild jer so saya elak mkn byk tpi mkn kerap dan minum air suam utk bntu saya sendawa dgn lebih baik

Baca lagi

yes, it might be morning sickness too. rasa nausea, dan boleh termuntah. cuba makan dalam kuantiti yg sedikit, tapi kerap. jangan makan sampai terlalu penuh/kenyang. minum air kosong + lemon/lime, utk kurangkan rasa loya tu.

Ya Allah kita sama😭rasa nak menangis je hadap benda ni. Dahlah ada angin sedia ada. Susah nak tidur sebab sesak dada. Haih. Moga kita sama2 kuat.

10mo ago

Same here.. semoga baik2 saja sis πŸ₯°