alhamdulillah dah selamat bersalin..

Due 17/4 tapi petang tadi kena induce ubat.. Alhamdulillah now saya dah selamat melahirkan baby girl.. terima kasih semua yang mendoakan.. pukul 9pm check bukaan masih 2cm so minta doctor ubat tahan sakit dalam pukul 1150pm terjaga sebab perut sakit sangat nurse marah sebab baru check dah minta check lagi hahaa dan masih 2cm.. pukul 1155pm rasa nak terberak tapi takboleh nak bangun & rasa kepala baby macam nak keluar panggil lagi nurse dia bebel sebab baru check 5min lepas🀣🀣 tapi kalini check dah 9cm dalam pukul 1220am terus nurse tolak ke lr.. masuk lr nak tunggu doctor taksampai 2min baby meluncur keluar at 1228am..πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ #firstbaby #firstmom

2 Balas
Tulis jawapan

Alhamdulillah. Allah permudahkan sis bersalin. Doakan sy dipermudahkan jg ye sis. Sbb sy pn mgkn kene brsalin induce. Nak tanya, sis induce tu mmg induce ubat je lah? Ada tak sis kene induce drip & masuk belon?

1y ago

semoga dipermudahkan urusan juga ye siss.. saya induce ubat je dalam pukul 2ptg pukul 9malam dapat ubat tahan sakit sbb masih 2cm alhamdulillah 1155 9cm dah

alhamdulillah syukur.. tahniah sis.. selamat berpantang.. ada turun tanda ke... doakan sy ye due 15.4..masih belum ad tanda.. sakit pon on off je

1y ago

takde turun tanda tapi saya pegi saya cakap ketuban leaking hahaha sebab saya taktahu itu ketuban ke apa sbb warna putih susuπŸ˜‚ alih alih dia warded kan aje semalam sebab dah 38w dah pon then dia induce ubat bg bukaan cepat