23 Balas

Aduh seriau pulak.. saya 32mggu 3hari, sy pun dah 2hari ni tghmlm perut mengeras n baby gerak2 mcm taknk duk diam. Pagi td keluar pergi beli brg dapur pun takboleh nak jalan laju kena jln kepit2 duk rasa ngilu tekan kat bawah celah kangkang tu.. pinggang pun sakit sgt mcm salah urat tu. Balik dari beli barang je terus perut duk memulas smpai skrg.. risau pulak bila baca.. semoga urusan sis dipermudahkan ye..

Sama ni sis, saya pun perut dah mengeras lepastu ditambah memulas. Memang tak boleh tahan. Nangis saya. Rupanya contraction kuat. Hopefully sis baik baik je, kalau boleh tahan contraction, sis tahan je. Elak kene cucuk dexa, sakit sis😢😢 pedih kebas kaki jadinya

Due date kita sama. Situasi kita pun sama. Saya pun tgh dlm ward, hospital serdang. Perut mengeras berserta dgn senak perut mcm tu. Tapi takde tanda lain. Pergi emergency.. check bukaan takda.. jantung baby smua ok. Tpi doc ckp perut mengeras tu contraction, jadi kena admit utk pantauan jantung baby selama dua hari.. Alhamdulillah ok.. esk blh disaj..

sya 34mggu 6 hri.. esok genap 35mggu.. perut mmg sntisa mgras tpi kjap2 dlm 5-10 minit lpastu bhnti blik.. tpi msa mgras tu skit smpi ke miss v, nak jln pun rasa mcm ada bnda dkt miss v tu rasanya kpla dia kras sngt mmg susah nak jln... bby aktif grak smpi sya ssak nfas mmg kuat sngt grak... lima2 minit dia gerak.. lpastu brhntinya lma... skit sngt bila dia pusing2

semoga dipermudahkan Awak...lebih kurg jé due kita cuma sy awal skit 17/11/22..dn skrg sy pn rsa kdg2 baby mengeras,dn kerap rsa pening dn mual..bru2 ni warded, sbb cek drh..tp semua okay, dn d sruh balik...skrg ni masih okay , mgkn apa yg awak rsa sy ble jadikan tu petunjuk nk besalin🙏

same due Ngan sy...semoga dipermudahkan segala nye.,aamiin

alamak, sy pun 34 minggu 6 hari. Slalu false contraction jugak huhu takutnya 🥺 baby sy berat dah 2.8kg. sy maksimun berat nk beranak normal 3.2kg. Sy risau bby tlebih berat, tp sy takut jugak bby keluar awal sbb knk suntik dexa kan..

Ya betul awak, sakit sangat😢😢. Mintak pujuk baby awak, keluar ikut masa. Kalau contraction tu selagi boleh layan, awak layan je.

Semoga dipermudahkan sis. Saya due 12/11 tapi baby nak lahir semalam 🥰 check2 bukaan 1.5cm masa tu, terus admit and kena cucuk matangkan paru-paru baby. Tak sempat nak second cucuk, baby dah nak keluar. Skrg baby tgh monitor dlm incubator, doakan yaa 🌹

Alhamdullilah mudahnya urusan awk, due kita sama.. sy pun kena get ready je walaupun tak ada apa2 tanda lagi , kadang xrasa pregnant pun ada 😅

sya 33 minggu due bulan 1 13hb..tapi perut kerap mengeras kdg2 rasa memulas skg pregnant ank no3 😁..pregnant sebelum ni xpenah rasa mcm ni harap dpt bertahan sampai due la ☺️ pregnant sebelum ni anak dua2 keluar awal Dari due date 😆

Dah nk masuk 37week . Tpi xtau lg rsa sakit contraction tu mcm mna . Skrang nie cma skit celah kangkang je sbb baby dah betul2 masuk laluan . Minta dipermudahkan sgala urusan kita ibu2 mengandung nie . Aamiin

Perut saya mengeras, dan ada sedikit memulas ii. Membuatkan saya tak senang duduk. Tu terus bergegas ke hospital. Aamiinn semofa allah permudahkan urusan kita❤️

due kita sama sis. sekarang pun dah start rasa contraction tapi tak kerap. harapnya mampu lah bertahan sampai due. semoga urusan sis pun dipermudahkan 👶🏻

due kite sama 22/11 . skrg masih ok lg . harap cukupla 38weeks

sy rasa mcm sis jg. baby kerap mengeras. rasa mcm nak muntah je selalu tp tkde pon muntah. rasa perut kembung. sy tkde rasa memulas ke senggugut ke tkde. harap sy boleh bertahan sampai due 15/11

sy due 12/11.. baby belum start kerap mengeras. tp loya muntah pening kepala dtg balik mcm awal trimester. lemau 1 badan. semoga dipermudahkan urusan kita semua ya 🤲🥰

Alhamdulillah, semoga awak kuat ya. Ada orang memang akan datang semula alahan 1st trimester nya pasa 3rd trimester. Semoga allah permudahkan urusan kita. Aamiin❤️❤️

Soalan popular

Artikel Berkaitan