Apa agak nya doctor buat bila kita kena serah diri ye sis semua?

Da 40 minggu 4 hari..selasa ni kena serah diri kt Hospital..nervous pon ad.. #firstmom #Firstbaby

2 Balas
Tulis jawapan

Kalau dah kena serah diri, kena lah redha untuk dipaksa bersalin kalau takde bukaan. Masa saya dulu kena serah diri sbb overdue juga. Bukaan langsung takde. Kena induce balloon dan tggu 24 jam. Dlm masa 24 jam kalau ballon tak turun kena induce ubat pulak. Saya ballon tak turun tapi contraction dah regular. Check bukaan dah 5cm terus tolak LR. Dkt LR terus pecahkan air ketuban. Saya kena induce drip pulak sbb baby dah berak. Once induce drip contraction makin kuat n finally bukaan dah full. Dan bersalin lah dgn selamat Alhamdulillah. Saya doakan semoga awak dipermudahkan urusan. Kalau kena seluk/induce balloon jgn keraskan badan. Buat rileks je so that masa dia seluk atau nak masukkan balloon tu tak sakit. Good luck πŸ’ͺ🏻

Baca lagi

biasanya kena induce laa ubat paksa bersalin ...contoh ...harinie awak masuk wad serah diri ,besok pagi ii baru diorang induce ubat ,atau ballon ...tengok lah mana yang awak dapat