11 Balas

kalau saya tahun lepas, saya tak puasa . time tu kandungan baru 5w masa tahu pregnant ( 9 hari terakhir ramadhan ) . kalau saya yang kena buasir berak berdarah ni lagila saya tak puasa . puasa saya ganti tahun ni lepas bersalin & selesai berpantang. saya nak baby cukup nutrient untuk membesar , sebab sebulan sebelum tu saya keguguran. jadi bila dah rasa kehilangan, tak mungkin saya nak kehilangan lagi . for me la, nyawa tiada ganti, puasa boleh ganti. tambah2 baru trimester pertama . kalau dah 2 atau trimester 3 boleh tahan lagi sebab boleh detect dari gerakan baby

saya pun kena buasir tp tak berapa teruk masa hujung2 preg haritu. then lepas beranak still ada now dah 3bulan. masalahnya dalam sebulan ni makin teruk siap berak berdarah pastu mmg pedih mcm luka sampai nak berak pun takut dah 😭 tanya farmasi ubat mkn effect susu kena stop 12jam tp susu tak cukup pulak nak pam buat stok em apala nasib

VIP Member

saya buat jus fresh orange, blend sebiji oren utk segelas, minum masa berbuka. insha'Allah lancarrr. Saya pun selalu gak sembelit dan pernah kena buasir😅buah2 lain mcm jambu batu pun ok

Makan buah naga. Betik. Minum air suam 2L. Minum susu. Elakkan kopi milo teh. Elak makan pedas & berminyak.. Makan kurma bnyk pon boleh senang berak.

Tq sis share tips ni…

Buah epal merah mkn or buat jus sekali kulit, inshallah akn okey, sy buasir dr sebelum kawen klu sy dh start sakit time membuang, mmg sy cr buah je 😅

Normal tu utk org yg ada buasir. Aku dulu pun bgtu. Aku ingat keguguran. Sekali pergi klinik doktor bagi ubat sapu.

Lgipun puan ummu pernah alami keguguran kann.. So kalini jaga baik2 kandungan tu jgn paksa diri Sgt utk puasa nK penuh kan puasa... Puan punya kandungan masih bRu nK jadi Sgt fragile.. Buat yg terbaik utk ank please puan.. Klau tk fkir org lain punya nasihat atleast fikir apa akn jadi pada ank jika badan awk kurg air.. Mcm2 awk boleh kena ya pitam hb low penat teramat.. Pucat mudah jatuh skit

Saya pun pernah sis .Then pergi klinik rupanya salah mkn je .Doc bagi air garam untuk tenaga sekali .Then baru la oky

Rajin2 makan buah yg tinggi fiber spya senang lawas.. Cth pisang, jambu batu.. Sayur hijau pun.. Yogurt pun ok

Buah naga , pisang, susu hl .. saya amalkan ni alhamdulillah senang membuang tak sembelit dah

minum air oren suam

Soalan popular

Artikel Berkaitan