8 Balas

Lactogen..hari tu sy ade google psl FM tuk jaundice..kt situ tulis lactogen..tp sy try menjadi..kejut kn baby sejam skali bg susu..baby sy 4 kali je amik darah..kali ke4 bacaan 63 je..baby y kena jaundice akn sntiasa tdo..sbb badan lesu..jd jgn bg baby tdo manjang..ikhtiar la ngan lactogen tu..tp babu sy abis je jaundice sy tukar unmumlac tuk baby sy..

saya bagi s26. sambil² selang seli dengan direct breastfeed tapi mommy kena beringat lah jangan makan lauk ada halia/lada hitam. ayam/ikan pun kurangkan dulu letak kunyit. kena pastikan baby berak/kencing setiap 2/3 jam dan warna kuning najis dia.

TapFluencer

Hai mommy. Kena tengok kalau anak mudah berak tak. Kalau tak mudah berak boleh try novalac. Tapi beli yang kecil dulu kalau nak try error susu ni. Takut tk serasi dengan anak

Anak saya minum susu dupro hilang cepat kuning. Tapi puan kena try and error susu formula, takut tak sesuai dgn baby

kalau ikut petua mak saya guna air asam jawa mandikan bayi.. alhamdulillah kuning anak turun sikit sikit.....

aritu x silap dlm ni Ade mommy bagitau susu dupro elok..ank die mnum kejap turun kuning

Anak saya prolonged jaundice . Saya bg susu fm dupro and at the same time bf juga.

Masa jaundice bby saya teruk setiap sejam kena nyusu. Saya pakai botol untuk fm.. Mmng kena berjaga malam. Lepas dah kurang 2 jam skli. Guna trub tasneem tu mmng berkesan. Sbb kasi bby berak bnyk.

TapFluencer

Susu kambing Tapi kita yg kena minum la dgn byk kan susu badan kita la sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan