9 Balas

Nakal betul soalan… sy drp awal mengandung bkn setakat mop lantai, deco rumah, angkat kerusi meja almari, blh kata setiap hari, vacium, sy jenis takleh tgok sepah2, lps siap dlm umah, ptg pulak p korek longkang yg selalu tersumbat, menyapu sampah dan daun2 yg luruh bab hujan lebat tu, angkat pasu bunga pindah alih sana sini, angkat batu2 petak tu, basuh kereta, masuh moto, byk ag sebenarnya… jdnya tak perlu manja pn, kalau rasa kuat buat, kalau rasa tak kuat biar laki buat, sy bkn tak kerja, sy pn kerja shift…. Suami pn keje, to sbb sy tkleh tgok sepah, ocd meybe…🥴🥴

sy mnyapu ok je. mop lantai tidak..bau pmcuci pn bhya utk kandungan...itu apa yg sy baca, 1 lg tkut kita mop,licin dan trgelincir.. cuci blik air pun suami.. lain2 ok je mcm memasak,jemur kain lipat baju tu buat je.. tp mmg xkn angkt berat.. kalau berat skit mtk suami atau ank bantu..

boleh Jer tp jgn Guna sabun yg tajam MCM Clorox ye,sbb ada sabun yg boleh buat nafas Kita sesak,and klu rumah tu besar sgt mop laa slow2,Hari Ni ruang tamu,esok lusa mop bilik dan dapur pulaaa,buat slow2 Jer jgn stress ye .

Sy tak pernah mop lantai lg setakat ni ...masuk Trimester ke 2 ni ...takut bt kerja berat2 😁😁 Suami dan anak ada bgi kerjasama bt kerja2 rumah

Kalau saya tak boleh mop lantai. Dah 2 kali saya mop lantai saya turun darah. Start daripada tu saya tak mop2 dah🤣 tengok orang kot

knp xbole mop lantai.. bole je. tp selama ni pon sy xpernah mop lntai.laki je yg buat ari2😂😂😂

sy skg 18w.. dr sy dpt taw pregnant mase 6w lg sy da menyapu mop 1 rumah. tp buat slow² je

boleh je. tapi kena hati2 jela sis, elakkan terjatuh atau angkat baldi berat.

Kalau tak boleh mop lantai, siapa nk buat kan

suami ada ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan