Makan kerang

Boleh ke hamil 14 minggu makan kerang? Teringin tapi bila baca mcm2 la pulak xbagus kerang ni.. help meeee#ingintahu

6 Balas
Tulis jawapan

Hi sis , saya pon pregnant 14 weeks right now . Kelmarin baru je makan kerang bakar , alhamdulillah okay je . Tapi saya paham mmg time pregnancy kita akan tertanya setiap permakanan di ambil tu boleh ke tidak kan πŸ˜… cuma my suggestion sis bykkan membuat carian info di google & page2 pregnancy yg diyakini utk kepastian sendiri & enjoy journey pregnancy yeaa 🀍 Lagi satu always pantau keadaan badan sblm & selepas sis makan sesuatu yea 😘

Baca lagi
7mo ago

thank you sis, dari google saya baca yg xelok makan, kalau baca sini ok je boleh makan 😊.

Boleh je.. kerang bgus.. tp utk pe2 pun makanan better masak dgn btul.. elakkan mkn makanan yg xmasak.. contoh kerang ni org suka rebus gitu2 je.. xberapa elok tuk bby…

7mo ago

ok noted

Kenapa tak bagus ye? Dalam app ni pn ada share kt bhgian nutrisi. Tinggal tekan situ cari makanan apa yg awak nak

7mo ago

Kerang bagus sgt utk tambah darah. Yg x elok kalau sis makan kerang mentah. Saya waktu mengandung lepas, nurse suruh ikhtiar juga mkn kerang sbb hb low sgt. πŸ˜…

Bolehh. Salah satu sumber makan yang tinggi zat besi. Hanya pastikan ia di masak dengan sempurna.

7mo ago

InshaAllah.

Boleh dan bagus utk naikkan hb. Cuma kena hati-hati sbb risiko keracunan.

saya almost 14weeks , baru makan kerang rebus few days ago, so far ok

7mo ago

yup saya pon baru nak mencuba, selama ni menahan je..