6 Balas

susu awak bukan kurang. susu diawal kelahiran bayi mmg tak byk. tapi sgt mencukupi utk size perut bayi yg baru lahir. kalau awak nak expect smpi dpt 4-5oz mmg xkn dpt byk tu. pengeluaran susu akan mengikut demand bayi kita awak. dan susu diawal kelahiran bayi adalah susu kolostrum hanya ada 3-7hari shaja. susu ni sgt berharga. nk ada susu badan awak kena bg rangsangan dkt breast awak. awk kena marmet 2j gp setiap sesi. supaya otak terima signal utk produce susu badan.

Jgn awk.. kt wad da ade susu formula misi bg.. nty ta psal2 kne marah, sbb susu formula ta digalakkan.. awk kne beljr keluarkn susu bdan.. tp klu da msok wad, mmg hospital bg susu formula.. cuma ibu jgn g bwk susu formula pulak g hospital.. ank duk bwh lampu kn? Klu ad susu bdan bru anta kat anak..

anak saya pon warderd 8 hari since day 1 dia lahir..saya mmg tak bengkak susu n takde susu keluar..anak kena kuning nurse paksa bagi susu bdan suruh hantar..even dpt 5ml je mula2 saya hantar jugak ke hospital..tiap masa pump mkin lama makin banyak.dpat susu badan kuning cepat drop.

kalau doctor area kawasan perumahan sy, mmg suggestkan susu formula utk turunkan kuning bby , sbb bby akan byk berak , tapi campur² bg susu bdn jugak

Sy mmg Dr saran bg formula masa anak kuning utk bykkn dia kencing dan berak dan kerap bg susu. Campur2 susu bdn jgk dlu lps dh ok nk full bf boleh je

VIP Member

boleh rasanya janji anak kerap mnyusu dan cpt kuningnya turun..mg anknya cpt sembuh dan dpmudahkan segalanya ..aamiin

Soalan popular

Artikel Berkaitan