✕

8 Balas

I think takde masalah pun cuma first trimester tu klau boleh jgn rough sgt cause I pun kerap jga bersama dgn suami masa awal-trimester haritu lpstu I jd lasak tiap kali nk intimate 😆 (Maklumlah perubahan hormon sexual drive jd tinggi). & then sekali pernah bleeding yg banyak tapi tak pekat. Habis penuh darah satu katil. tapi check doc ckp takde apa pun cuma kena hati2 lah. Sejak dari tu takut dah nak lasak and gapkan 2 3 hari nak sex. Masuk 2nd and 3rd trimester kena cuba posisi yg selesa and tk membahayakan baby je So far takde masalah pun kalau nak buat masa preggy.

suggest me please posisi yang sesuai dan tak bahayakan kandungan?

kalau kandungan sihat, ibu sihat, rahim serviks ibu sihat, patutnya dari awal tak ada masalah nak bersama. boleh cuba slow2 dan pastikan dengan posisi yg selesa. kalau sakit atau lepas bersama keluar darah, cepat2 jumpa doktor. mungkin ada masalah di bahagian serviks, boleh minta doktor check dan dapatkan nasihat doktor.

kalau doktor rasa perlu, maybe. kadang doktor scan je boleh nampak kalau ada bengkak serviks ke etc.

takleh tanya org, kena tahu keadaan diri sdri mcm mana. ada org dr awal sampai hujung semua takde masalah.. ada org sampai tumpah darah.. ada org awal 1st 2nd trimester ok, masuk 3rd takleh

yes, sbb tu kata atas keadaan org..takleh pukul rata.. mcm kalau org pp ntah2 kena duduk hospital je lama2

Bg saya ini depends on individu... Patutnya x kan effect baby... Tp x salah utk berjaga2.. sama ada buat slow2 atau position yg selesa.. ade jugak yg lepas 10 weeks ke atas baru bersama...

suggest me please posisi yang sesuai/ tak bahaya tu

tengok badan awak sendiri, saya dari awal pregnant sampai la bersalin together macam biasa but bawah 20weeks kalau nak together baik together cara slowly je, elak dari bleeding,

sex-drive i sekarang rasa lebihhhh dari biasa. is it normal?

Saya kndungan dh 4bulan bru brani 😅😅sbb ank slung hritu saya bsama wktu kndungan 8w ada trun lndr drh sikit tu yg risau...

4 bulan means 16 weeks. huhu lambat lagi tu.

Suggested n recommended by doc above 12 weeks, means 3 bulan lebih selamat. Depends on individual juga

lambat lagi nak 12 weeks. huhuhu

depends situasi sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan