40 Balas

tak perlu dengar cakap org. apa yg awak bg dekat baby itu lah yg terbaik utk ank awak. ibu mana yg xnk buat yg terbaik utk anak dia. anak sy susu bdn. ada je sakit cuma xkerap. baru je baik demam, batuk dn sesema. sy yg fully bg susu bdn pon x judge mommy yg bg susu campur atau susu fm. semua ada reason tersendiri.😊

apa yg tak betul tu awak😅. sy xde ckp kata minum susu fm akan anak akan sakit. yes betul sakit dn sihat tu dr allah. sy xde ckp punca dr susu pon awak😊

skit sihat ni bukan Kita yg tentukan..tp Kita boleh cegah,boleh rawat,boleh Jaga.. Susu ibu mmg yg paling terbaik takde sape boleh nafikan.. tetapi.. kalau Ada masalah2/kekangan tertentu,takde masalah pun ..mix ke, FM ke.. bf ke.. asalkan ank itu kenyang,check berat Stiap Bulan naik, sihat,ceria.. dah cukup.. jgn dengar kata2 org.. pedulikan.. Kita ibu, Kita semestinya akn buat yg terbaik untuk anak Kita..

sy antara yg takda rezeki nk fully bf ank 8hari direct feeding lepas tu terus mix sampai ank 3 bulan terus fully formula..sy selalu risau antibodi ank tak kuat..tp alhamdulillag ank sy sihat dia start demam pun masa umur 5 bulan keatas sb sy dh bwak dia keluar n dedahkan dia ke persekitaran..ank tak sihat bukan sb minum susu bf @ formula tp sekarang persekitaran penuh dgn virus..

itulah ...saya selalu kena sindir dngn orang ii lain ...kenapa tak bgi susu badan ...pstoo diorg ckp jngn bg susu lembu nanti anak ikut mcm lembu haihh sedih rasa bila org ckp mcmtuu ...even kakak sendiri selalu send video pasal susu ibu ,boleh buat baby gemok la ape lah ...dia selalu ckp mcm nie "nanti mesti selalu kena sakit sakit kalau x bgi susu badan" so saya diam je selalu

Teringat pula nurse kat hospital. Ada juga cakap kita mak mak ni kena bagi susu badan supaya besar anak Ikut cakap kita. Minum susu fm ke lembu nanti perangai anak susah dibentuk. Ikut perangai lembu. Haihh menyirap dengar. Dah la time tu Kat wad kuning struggle susukan anak. Boleh cakap macam tu. Kita faham dia nak bagi semangat tapi jangan la merepek entah apa apa. Perangai anak tu boleh dibentuk. Kena cara didikan elok la dia tak Kira minum susu apa. Saya abaikan je. Fikir apa pun serah pada Allah. Kita usaha saja yang terbaik. Ikut cakap orang stress hidup ni.

saya campur juga sbb susu xbnyk.. so far Alhamdulillah baby saya sihat dan xkerap sakit..dah nk masuk 9 bulan 22hb ni, sihat aktif... jangan dengar ckp org sis.. mmg la kalau boleh setiap ibu nk menyusu anaknya full bf tpi xsemua org rezeki mcm tu.. as long as kita jaga pemakanan dia apa semua insyaAllah baby kita sihat dan cergas.. ibu tahu apa yg terbaik untuk anaknya.

saya susukn bf ke baby seminggu je lepastu full fm .. baby saya kerap sakit kdg dlm sebulan selesema x sembuh2 smpai masuk ward wktu baby umur 4bulan sbb sllu selesema dn batuk + asma smpai pernafasan laju .. Alhamdulillah skrg umur baby dh 1tahun 6bulan kurang sakit dah x mcm dulu wktu baby 0-12buln kerap sakit ..

anak saya 2bulan12hari full susu fm, mak mertua sy nurse tak habis2 sebut pasal susu badan kesian dkt anak sbb x minum susu badan, tak habis2 sindir pasal susu badan padahal saya dah cuba sehabis mampu tapi susu kering sampai tahap saya stress & meroyan baru2 ni tapi nasib suami ada bagi kata2 semangat.

TapFluencer

Hurm. Tak semesti jarang sakit. Nasib je sis. Tapi as long kita dah usaha nak susukan anak. In sya Allah diberi ganjaran. Kalau dah usaha masih takda susu boleh cari ilmu dari bf consultant. Dalam ni pun banyak info. Boleh ja kalau demand lebih dari supply, boleh cari susu tepung. Kena try and error.

the fact anak sng sakit kalo tak fully bf mmg betul sis tapi kalo dah takde rezeki nk fully bf takpe sis..mcm baby sya drpd nb saya bagi susu fm sbb susu bdn tak byk..mmg sedih biler org2 tnye knp tak bgi susu bdn tapi buat tak tahu je..asalkan anak kite sihat,berat bdn naik okey..

Allah ibu. bukan MCM tu ibu. ibu, anak saya lahir pramatang. dpt bg susu badan sikit je Sbb saya terlampau stress.. anak mmg consume susu fm dari lahir. alhamdulillah sihat walafiat dia sampai sekarang. yang penting environment,cara penjagaan. jgn dgr ckp org ya

Soalan popular

Artikel Berkaitan