13 Balas

saya muntah lebih dari 20 kali sehari. mmg masuk hospital ulang alik. dan doktor di hospital bg ubat ni. tapi malangnya saya allergy pulak dgn ubat ni. jd sy punya alahan sehingga sekarang masih ada. (26w) 😭 kalau sis boleh makan. teruskan saje. bila perlu saja makan kata doktor. kalau muntah dah berkurang boleh stop..

Yaka sis😣 skitnyaa 20kali. Sy doakan sis smoga sis dpt btahan dn kuat utk hrungi. Trimaksih infonya sis

Saya ada prob yg sama muntah 10kali sehari hampir sebulan sampai warded 2 kali masuk air 11botol. First warded ubat tahan muntah yg doc bg tak membantu. Sec warded doc bg ubat ni alhamdulillah baru berkesan. Mmg dah kurang muntah and boleh makan byk dari sblm ni. Kalau tak makan je mesti muntah 😅

VIP Member

Saya lebih dari 40-50 kali sehari. 13 kali warded selama 3 bulan. Discharge je Off drip je akan muntah2 balik lepastu warded balik tak sampai sehari balik. Sabar and kuat semangat ye. Saya dalam 18minggu dah okay baru enjoy pregnancy. Veloxin apa semua makan tapi tetap muntah juga.

Sama la sya sis.. Smpai muntah kluar darah.. 😭😭.. Suami pun takut tgk.. Makan pun tak nak.. Minum air putih sja , tpi yg panas.. P klinik Dr bagi obat tahan muntah.. Baru smlm makan obat tu, alhamdulillah.. Tda brapa mau muntah suda.. Cuma makan blum lgi.. Mmm

Saya admit ward masa first trimester disebabkan hyperemesis gravidarum. Sampai kndgn masuk 6 bulan bru sya stop mkn ubat veloxin. Kalau tk mkn sehari saya muntah teruk sgt ii hingga berat bdn saya turun dn bp rendah.

VIP Member

pernah makan masa alahan muntah teruk pergi ke klinik swasta bagi . sekali cucuk untuk ubat tahan muntah lepas pada tu alhamdulilah dah tak ada muntah teruk sampai tak boleh masuk apa sekalipun makanan .

Sy pon sma.. Sy alahan teruk. Makan pon xlalu. Muntah je even minum air masak. Sy mkn ubat ni alhamdulillah berkurangla skit muntahnya. Sy follow je apa doc suruh n mkn je apa ubat y doc bg. 😊

Saya ms warded memang doc bekalkan ubat ni..Alhamdulillah beransur pulih dan dah boleh telan makanan dah..

yes saya...msa msk wad dokter bg ubt ni blh lah thn muntah..

sy pnh mkn tp sblm pregnant. ok hilang muntah² tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan