βœ•

17 Balas

alhamdulillah tahniah. sy pun baru 5 weeks. sy ada kwn doktor. dia ckp boleh puasa selagi mampu dan xdak morning sickness. kalau ada morning sickness digalakkan jgn berpuasa walaupun larat sbb nutrisi dlm bdn kita dh krg. tp, kalau xdak pening2, x loya, x muntah boleh berpuasa. kalau x larat, terus berbuka ja. semoga kandungan kita semua sihat2 selalu.

ye btul.sis..doc pon gtau camtu kt saye.saye 19weeks..alhamdulillah puase penuh stkat ni..sejak awl mngndg..xd alahan apeΒ²..semoga dipermudhkan urusan semua ibuΒ² hamil dlm ni..aamiin

alhamdulillah.. tahniahhh sis.. moga dipermudahkan urusan sis.. insyaAllah.. yg paling penting kita cubaa je puasa. kalau x mampu kita terus buka. jgn paksa diri. jangan sama kan kita dgn org lain. org lain berbeza dgn kita.. apa apa pun still berjaga jaga. x mampu terus buka πŸ₯°

xyah la pose sis.. 1st n 2nd trimester x digalakkan pose.. time ni baby sgt2 perlukan zat dr makan.minum.susu.ubat.. ade kes kguguran sbb bby x matang lg dlm perut tp kt still nk puasa.. kt maybe mampu tp baby x mampu.. jaga kurniaan ni sebaik2 nya.. nnti boleh ganti..sian baby

Ikut orang, setengah orang badan aktif, setengah orang dia tak aktif tak boleh tahan. Tapi untuk masa ni, puan baru lagi. Saya rasa better jangan puasa. Saya pun dah tiga hari tak puasa. Better kita berjaga-jaga, mengelakkan benda yang tak diingini. In Shaa Allah..

tahniah sis...saya sehari sebelum puasa dah buka buku..tapi tak sure lagi berapa minggu..nak kena tunggu 2 minggu lagi repeat scan..sebenarnya boleh je puasa kalau mampu..kalau tak mampu jangan paksa.saya memang tak puasa la.asyik muntah je..husband pun tak benarkan puasa.

awal lagi awk nak puasa sis, bby fragile sgt tu. Better xyah puasa. Sya yg 19w ni selang sehari je puasa or ikut kelaratan n bby ni. Ksian dkt dia. Bila da pregnant kena pk bby jugaπŸ₯° Tahniah ya siss😍

sama sy baru check sblum puasa..4minggu juga... alhamdulillah hari ni sy puasa lg...makan makanan y berkhasiat...lebihkan makn kurma waktu sahur...n sila Google simptom2 y wajib utk berbuka..😚😚😚

Sy pun baru check kelmarin guna upt. Tak pegi scan lg. Tp sy berpuasa je. Alhamdulillah okay. Kalau sis rasa tak larat, dont force urself. Baby first. πŸ˜‰

boleh..sbb br lagi.. InsyaAllah.. alhamdulillah tahun lps sy puasa penuh..sy mcm puan juga tahu preggy Ms ramadan..πŸ₯°πŸ˜˜

Kita puasa mana yang mampu. Yang penting puasa dulu. Kalau rasa dah tak larat, berbuka jelah. Jangan paksa. 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan