19 Balas

saya bersalin czer juga. bukan kata habis pantang tapi dalam pantang makan ayam masa kat hospital. dah itu yang dorang hidang. mula fikir juga boleh ke makan. fikir fikir lagi kalau makanan ni boleh memudaratkan pesakit sure dorang tak bagi kita makan kalau ayam tu tak bagus. saya sebelumnya pun memang tak alergik ayam so sebab tu juga kot takda masalah. alhamdulillah luka luar cepat sembuh. ada la sikit macam berair tapi tak lama ok dah. sekarang dah setahun sebulan lepas czer. ok takda apa apa cuma still berhati hati la nak makan apapun. kalau was was try makan sikit dulu. if ok so boleh la makan macam biasa.

Saya Czer anak sulung,Dan mngndung Kali kedua..sepanjang brpantang Czer mak mentua jaga,makan sup ayam+sawi,buah Oren sunquick,air suam kadang nasi ayam Hainan cuma part kulit ayam Saya tak mkn..bahagian isi ja mkn..Saya add on vitamin dari shaklee jgk..dalam 15 Hari dah lega..cuma jangan batuk atau ketawa..jaga2, Saya elak mkn ikan haruan tu saja..walaupun ada yg ckp cpat sembuh..

Pengalaman saya makan okay, asalkan jgn makan something yg kita allergic or yg boleh trigger gatal2 pada luka. Doctor saya dulu advise utk banyak makan benda2 yg percepatkan pertumbuhan daging & luka saya pun cepat baik. Skrg dah pregnant anak second, doctor yg attend pun kata luka czer saya cantik

Boleh sis. Actually kalau first czer then second pregnancy mmg boleh normal melainkan kalau ada komplikasi2 lain. Jarak pregnancy saya tak sure pula tp kalau saya dah lebih 4 tahun so boleh normal

Sy lepas czer hospital bg mkn apa pn sy bedal😂 sbb tu je yg ada.. pstu balik rumah 2 mggu tu suami buat ikan bilis goreng.. badan xleh trima .. tiba2 tmpt czer bengkak.. 2 hr kmudian brnanah😭 dekat hbis pntang bru ok luka tu.. ats bdn jgk kot.. ade yg ok ade yg xok.. kenangan 2020😂

Takpa its okay.. kdg kita tak tahu pun kita tak blh mkn sesuatu benda tu..

Okay je kalau sy. Selagi u xda alergik boleh, lagi pun bagus juga untuk sembuhkan luka sbb protein kan. Dan better makan dengan sup panas2 untuk merangsang susu badan.

tq sis info

Dalam pantang mmg dh makan.. sbb sy tiada allergik dgn ayam..udoh 2x czer mmg ayam/ikan/daging protein utama yg sy mkn.. Klau awak allergik dgn sesuatu bnda tu bru lah elakkan..

dlam wad mmg dpt lauk ayam.baby kuning msuk wad pon hari2 ayam.makan je lah.klau tak de alahan.ikan je sy memilih.tp bnyak kn makan limau je.

kalau awak xde alergik dgn ayam boleh je nak makan. ayam ni slh satu protein yg boleh mempercepatkan pertumbuhan sel2 baru.

Any protein boleh mkn utk cepat baik luka as long as x allergic..try mkn sikit dulu tgk gatal x tempat czer tu.

oke sis..tq info

boleh je..klu sy try je mkn sket dl.. klu rs ok br mkn habis..sy mkn apa je selagi x rasa gatal

Soalan popular

Artikel Berkaitan