โœ•

11 Balas

Kalau anak x mau makan nasi, cuba sis buat kan mihun sup version anak2,buh carrot,isi ayam potong halusยฒ .. insya allah, mungkin dia nak makan,kadang depa ni bertukar2 selera .. Anak saya umur 1 tahun, balun je apa dia nak mkn .. kadang ada laksa mee tu, saya bagi je .. tapi potong kecik2 la .. Paling hantu bihun sup .. bihun tu bila di suap, potong2 kasi kecik2 .. suap dgn sup ... Mihun pun kenyang juga kalau makan, pasal buat dari beras juga kan ..

Laksa tu, bukan kuah laksa utara, kuah laksa hat lemak tu .. Version tak buh lada hitam .. Buat rasa lemak2 ikan ..Mana tahu berselera .. kikikiki idea je yg boleh saya bagi

Anak saya 9 bulan dah makan nasi butir2 tu dan tak nak makan bubur. Makan sendiri lagi. Cuba bagi spaghetti ke atau lain2 la selain dari nasi bubur tu. Dah 1tahun 5bulan patutnya dah boleh makan macam2 selain nasi dan bubur. Biasa baby bosan asyik makan nasi or bubur je.

betul sis, anak sy pun mcm tu.

Dah boleh makan makanan family sis. Just asing kan portion without salt/sugar/MSG jika amalkan diet no salt/sugar added sampai 2 tahun. Kena ada penukaran tekstur makanan seiring dengan umur dan development anak.

dah besar dah tu.. mesti anak dah tak suka makanan yg lembik2.. tukar nasi biasa.. boleh pelbagaikan lauk yg anak dah pass bahan2nya.. ubah jenis makanan juga - pasta, mihun..

anak sy mkn bubur 6m je, 7m mkn nasi lembut, 8m nasi sama sy mkn. if anak tkmau nasi, bg karbo lain, mcm mi spageti sayur buah, byk la yg karbo blh ganti nasi

pelbagai menu sis. bg bihun/mee goreng ke, nasi goreng ke, roti ke, pasta ke. btw, umur 1y sepatutnya dh makan tekstur keras2. jgn stick dgn menu yg sama je.

Sama la ngn anak saya xnk langsung mkn nasi โ€ฆ. Tapi saya bgi mkn bnda2 lain asalkan kenyang ckup lah dripd dia xnk mkn langsung๐Ÿ˜‚

klau budak xnk makan bubur dh tu normal sis.. sbb umur budak mcm tu dh makan nasi lembik

1y5b dah patut mkn nasi biasa tak perlu lembik

umor 1 tahun 5 bln dh boleh bagi mkn macam org dewasa dah...xprlu bubur pon

Anak saya 8 bulan dah makan nasi butir mcm org dewasa ๐Ÿ˜‚

sama ank sy pun, umur 8 bulan dah bgi nasi yg dlam pinggan kita, ingt masa awalยฒ bagi bubur kosong, dia punya muka nk muntah tu ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… xtau laa Sy yg x pndai masak atau mcm mna ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… sebelom tu harapkan kerap bgi susu n bgi biskut bby je ๐Ÿซ ๐Ÿซ 

Soalan popular

Artikel Berkaitan