12 Balas

VIP Member

Saya ke kk dulu, buat buku. Based on experience saya, kk akan repeat upt juga. Bila dah confirm positive, buka buku pink. Macam case saya sbb salah pergi kk. Duduk cyberjaya tapi pergi dan buat test di kk Putrajaya. Jadi kk Putrajaya just print result yg mengatakan positive hasil upt di kk dengan di Sertakan cop doktor. Kemudian kena pergi kk Dengkil sebab cyberjaya di cover oleh mereka. Bawa je surat tu. So dah tak yah repeat upt.

Saya buat buku dulu. Saya sangka KK tempat saya buat buku pink tu ada scan. Rupanya takde scan. Tu lah sy pergi buat buku. Lepas tu baru scan dekat swasta. Lepas saya scan. Due saya lari seminggu. Hahahah. Saya rasa. Baik awak scan dekat swasta dlu baru buat buku. Sebab KK ada tanya tu kalau kita ada scan dluar. Mana tahu dr tu ikut tarikh due dekat scan tu. Ini pengalaman saya. Saya pun anak pertama.. skrg saya dah 22week

Kalau sy lepas upt positive sy tggu dlu. Dlm 9 weeks mcm tu bru pergi scan dkt klinik swasta utk confirmkan pregnancy, check kandungan dlm rahim atau tak and tgk heartbeat baby. Once dah okay semua baru buka buku pink dkt kk. Sbb dah ada pengalaman kandungan tak menjadi. So bila pregnant lagi mmg tggu dlu utk confirmkan bru buat buku pink 😊

Ok. Sbb tahun lepas sye terus buat buku, tak scan kt klinik swasta,. Dh 13week tu sye gugur, sbb mase scan kk kandungan tak jadi. Tq info

VIP Member

Klu nak scan kat swasta dlu, better 7 mgu ke atas sbb klu awal sgt rugi je sbb kemungkinan hanya nampak kantung baby je, xada heartbeat lagi. Klu nak buat buku pink kt klinik kesihatan, sebaiknya minggu 8 dan xlebih minggu 12. Jd bergantung pd sis nk pilih yg mana sesuai dlu.

Biasa nurse akan minta scan dulu. Tp mcm sy, sy x pegi scan pun psl slh fhm sy igt dia suruh scan apa 😂. Tp bole buat appoinment kk utk buat scan. Sy buat buku d klinik desa,, xd scan. Jd kna ke kk.

VIP Member

Macam saya dulu. Saya check by upt 2kali. Bila positive je saya scan dekat klinik swasta. Lepastu baru pergi buka buku. Tempat saya buka buku dalam 9-11minggu baru boleh. Kalau awal dia suruh balik.

Iye betul sis.. Ada setengah area masa 5/6 weeks dah boleh buka. Sis kena tanya kk juga untuk kepastian

Sya dlu nurse suh cek air kencing dlu,pas tu buat buku pink,bru buat tmujanji scan msa kndungan msuk 8mnggu.

VIP Member

sye g swasta scan dulu.. dlm 7week scan dah ade heartbeat.. next week nya g kk bukak buku pink... 🥰

Kalau sy buat buku.nanti masa buat buku dr scan kat kk..

Scan swasta dlu..buat buku pink 9-12 week cmtu

Soalan popular

Artikel Berkaitan