11 Balas

baby sy pun tnggi kuning hritu tmbah² lagi sy bf baby and mknan pantang ibu dgn mertua duk bagi mknan halia and berlada mana tk mkin tinggi kuning baby , awk blh cuba mandikan baby dgn daun buah blimbing , rebus smpai air kuning lepastu biar suam then bagi baby mndi , better rendam baby dlm 15 till 20 minit , pkaikan baju lubang² , jgn biar baby panas , klau dibedung buka je bedung melainkn checkup kk blh je pkai , kerapkan susu baby setiap 1 or 2 jam

Sy masa 2w req buat direct/indirect cek hati bby. Tggu result bby dh 35h cek balik kuning dh 44 dri 199. Rasanya kena mindset bby dh tk kuning mcm tkyh overthinking hari2 nk bby turun kuning. Tp make sure bby berak tiap hari. 1 lg, nurse pesan kalau tali pusat tk jatuh lg pun effect kuning bby lambat turun.

Lepas baby sebulan.. akan ada appoint dengan nurse

Mcm baby saya, siap kena amik urine & darah kat tangan dia. Amik darah kat tumit dia boleh tido lagi ini amik darah dkt tangan meraung dia 🥺 result after 2 weeks semua okay jee. Kita mmg risau tp insyaallah takde pape.

bby sy dah ambik darah n air kecing.. hari ke 30 sy g klinik sbb bby dah cukup sbulan.. result darah n air kencing doktor ckp bby ok... xde masalah.. phtu cek kuning bby 142... mase hari ke 15 kuning bby 195.. mmmm.. kuning bby turun.. tp sikit2.. normal ke? skrg nie.. bby masih kuning lagi.. 😔 penat lah sis.. xtahu nk buat mcm mne dah..

sama mcm sy. hari ni dh hari ke 26, still kuning lg. hari ke 21, 239. harini pun still 239. skrg check darah dgn air kencing. tgh tggu result darah utk tyroid dgn esok nk tggu result air kencing

dah boleh tahu result ke sis.. cepat nye.. sy masih belum tahu result anak..

Kalau lebih 20 hari, dia jadi prolonged jaundice...mommy teruskan menyusu baby ye...bagi baby berak & kencing kerap... InsyaAllah lama² nnt kuning tu akan hilang sendiri...

TapFluencer

Jangan risau.. selagi test darah dan air kencing takde masalah. Biasala tu. Anak saya da 37 hari still kuning. Tapi semakin menurun la last check 8.5 kerapkan susu je.

Susu badan sahaja..

Sama mcm saya.. Harini hari ke 15..bcaan baby hari 13 dan 14 statik 151...esok refer ke kk utk amik darah tgok ade masalah pape x.. Harap2la cpt turun kuning

Try susu lactogen and minyak ao walet.. Ank sy hri tu pun kuning dia tinggi smpai 200+.. Lepas tukar susu lactogen n pkai minyak ao trus turun 50

sy xbg susu formula.. sbb doktor marah.. so sy hanye bagi susu badan jer

baby saya 2 bulan baru reda kuning. asalkan berat menaik, menyusu normal. nanti akan turun sendiri

yeke . sy ingt kn ikot jenis darah

try mandikan pakai herba china tu sist. insyallah bekurang

sy dah buat, tp xde kesan pun kat anak sy

Soalan popular

Artikel Berkaitan