βœ•

8 Balas

mengeras pun tanda juga, mcm sy tau2 dh 5cm.. tanda lain xde..sakit lagi lah x rasaπŸ˜‚.. masa scan 36w mmg doc dh ckp dah turun bwh sgt.. standby je.. bila g chkup 37w scan dulu, doc tya nk tgok x dh buka jln ke blom..sy pun ok je..x sangka dh buja 5cmπŸ˜….. pengalaman pertama antara 4 ank sy.. sbb ank2 lain mmg lambat bersalin 39w to 40w.. so g lah klinik yg berdekatan scan dulu jgn chk c.m dulu..sbb awk blom 37w lagi..

sama2😊

sama lah saya pon dah 36wreks3days dah prut asik nak mengeras je..dan kadang terasa sakit mcm kena letrik di tulang kemaluan tu..rasa mcm dah bby nak klur tapi tak ada klur tanda saya belom pergi hospital lah..tnggu klur tanda je.. pinggang pon nie stay sakit kuat kiri dan kanan..apaΒ² pon harap permudahkan urusan kita semua,proses persalinan pon akan berjalan dengan lancar aminn...πŸ₯°πŸ€²πŸ€°

sma la saya sis, iya, hope baby n sis sihat nanti πŸ₯°

Tgh alami. Tapi xda la smpai Sakit Kt ari2 atau pinggang. Baru checkup dgn doc. Normal katanya Sbb Tgh prepare untuk real contraction. Baby mengeras Terasa menarik smpai ke ari2. Tapi so far ok lagi. If da kluar ap2, atau Sakit sgt Baru g hospital

harap urusan sis dipermudahkan.saya baru nk masuk 36w pun dah kuat rasa contraction sis.pinggang makin sakit,bhgian bwah rasa mengembang pastu kaki dah mulai bengkak dah.nk berjln rasa mcm berat sangat.3 org anak xrasa seletih sesakit mcm skrg sis.

waaa, semga ursn dpermudhkn,smga sis n baby sihat nanti.amin

VIP Member

kalau mengeras on off tunggu dulu. tp kalau dah Rasa memulas, asyik ke tandas balik2 rs nk kencing tp xdpt kencing Tu terus ke hosp

ooooo, fhm2 , thanks sis 😁

kalau mengeras tp xsakit mcm period pain tu normal..tapi kalau mengeras sambil sakit xleh bwk bincang tu better cepat2 p hospital..

oooo, fham2 terima kasih

normal . dia bg contraction palsu . sma la kita sis 36w 6d .. tiap2 jam mngeras . smpi x boleh nak jln . skit sgt .

iya sis .. hehe

normal. tp alert je. sbb ada yg dh blh bersalin 36week ni. sy 38week serah diri, contraction xde,tp mengeras. jln dh buka 2cm.

kerap jgk sblm serah diri tu. pergerakkan ok je. ckup 10x. cuma xsangka mengeras pon salah satu tanda nk bersalin 😁

Soalan popular

Artikel Berkaitan