8 Balas

Waalaikumsalam. Saya dah complete 2 dos pfizer on 24weeks. Saya cuma lenguh di tangan sahaja. Baby pula Alhamdulillah sihat. Saya mula mula risau untuk ambil, sebab saya ada sejarah alahan teruk dan ubat. Tapi, atas advise doctor di hospital, saya dibenarkan mengambil vaksin. Ibu pregnant adalah dalam category high risk so memang digalakkan mengambil vaccine. Dekat social media, berita dll pun dah ada isu ini dibincangkan. Nurse dan doctor di KK pun mesti ada inform berkenaan ini. Bagi pendapat saya, ianya selamat. Tetapi, terpulang pada individu masing masing. 😊

sma la Sya pun ade alergik pmkn, chronic disease (post tyroid) n psoriasis..first mmg xnk ambil vaksin cov19 ni tp bila tanya doctor kat KK n pakar mrka mmg akn sarankan n insyaallah xde ape² effect kat baby doa n tawakal pada Allah.. Alhamdulillah skrg da nk msuk 28week tgh tggu date utk 2dos Pfizer..

waalaikumsalam , already complete 2 dose pfizer on 17week , hehe for me tak ada apa apa cuma ngantuk tu ye ada haha .. and lenguh lenguh tangan tu normal after vaksin , panadol semua i tak ambil pun but ada prepare haha . so now dah 1week berlalu so alhamdullilah nothing happen 🥰💝 tawakal je okay nak tak nak kena jugak la untuk kebaikan diri dan baby 🤭

wsalam sis.. sya baru sja complete dos ke 2 (pfizer) .15/09/21 syukur lah selepas diberi vaksin xda juga kesan sampingan dn selamat juga utk ibu mengandung dn ibu menyusukn anak .. pergerakan baby dlm kandungan pn smakin aktif. overall ok je sis.

Semua vaksin yg disediakan kt Malaysia ni selamat utk yg mengandung dan menyusukan baby. Tak ada kesan pada kandungan — kalau ada buat apa kerajaan lebih sarankan ibu mengandung utk vaksin secepat yg boleh, kan?

Alhamdulillah syukur.. effect pd bby tu takde. sy dah lengkap 2 dos. cuma effect pd kite tu biasa je. pening2, bdn sakit. tp bnykkan rehat.

ya sis.saya penerima Pfizer n da selesai dose kedua.Alhamdulillah semua okay n bby pun gerak aktif macam biasa.

sy nk tanya plak pd momy2 lain.. air laici bole mnum tak ye 17w.

boleh je amik

Soalan popular

Artikel Berkaitan