Kecewa dan emosi

Assalamualaikum semua. Ibu2 yang due date bulan 6 macam mana ? So far okay ke ? Persiapan semua dah siap ke ? Saya due date 11/6. Satu pun tak lengkap lagi. Lately saya bukan penat cuma saya selalu menangis. Saya sedih saya kecewa. Kadang2 rasa tak semangat nak hidup. Ibu2 lain okay ke? Ke ada macam saya ? . Husband saya hari2 pujuk saya supaya jangan sedih jangan kecewa. Saya tak boleh nak kawal emosi saya. #firstmom #firstbaby

28 Balas
Tulis jawapan

Saya due date 9.6 tapi doktor kata maybe bersalin awal kalau berat baby dah lebih 3kg. Alhamdulillah semua kelengkapan dah siap. Dah packing semua barang ibu dan baby masuk kereta in case of emergency. Saya pun macam puan. Emosi tak stabil lately. Fikir dan takut macam-macam. Lagi pula, saya pun ada penyakit lain jugak dalam tempoh kehamilan ni. Ada masa saya rasa kecewa dengan diri sendiri dan nak give up je. Saya sedih dan banyak nangis gak sejak 3rd trimister ni. Kadang terasa hati ni terlalu sensitif. Kadang asyik terasa hati je atas hal yang remeh sampai saya tak faham dengan diri sendiri. Saya tak bekerja. Semua harapkan suami. Tu yang buatkan saya lagi rasa sedih dan tertekan. Saya rasa macam saya beban je kat suami. Entah la. Saya pun tak tahu. Perasaan saya macam berkecamuk. Seminggu belakangan ni, kerap lak mimpi bab bersalin ni. Buat saya jadi agak takut. Tapi beberapa hari lepas ada sembang dengan ustazah, ustazah cakap, "Aku serahkan segalanya padaMu Ya Allah". Supaya saya tak terlalu fikir dan risau. Harap awak kuat ya. โคโคโค

Baca lagi

Walaikumssalam , sy due 21/6 , brng bby yg bru trbli , 3 set baju dn 2 bedung , 1tilam ๐Ÿ™‚ , brng pntang brng bby yg lain smua x bli lgi , sy pun sdih kcwa sbb ade mntua yg tak fhm keadaan sy suami istri , emosi sy tak stabil skng , suami pun xde nk smngtkn sy ke apa sbb dia pun srabut ๐Ÿ˜• dngn gaji 1500 , nk byr hutang , mak mntua plk tiap buln minta blikn brng dpur , dia tk minta duit tp ajak suami sy p mrket dn dia main ambil je pstu suami sy kna byr ๐Ÿ˜ž๐Ÿ˜ž Kmi kt rmh pun susah mkn mntua plk mcm tu , ade je adik brdik lelaki dia yg lain tp suami sy juga dia nk hrpkn ๐Ÿ˜ž Doakn sy lps bsalin trpksa pntng kt rmh mntua ๐Ÿ˜ญ dia nk sy pntng sna juga mmm tp sy dn bolh rsakn yg d jaga ank sy je sy mybe d abaikn ๐Ÿ˜ž Smoga ibu2 yg bakal timang cahaya mata tu sntiasa sabar dn kuat apa pun yg d hdp bemi bby kite ๐Ÿ˜ญ

Baca lagi

Due date 22/6 first baby so far keadaan baby dlm perut ok,cuma hb sajalah kurang sikit,harap lepas ni oklah sebab SA baru saja tambah darah maltofer,persiapan untuk baby syukur sda sedia semua,tinggal mummy dia lagi blm ,ermm pasal emosi,boleh tahan jugalah melayang otak SA fikir pasal kewangan,banyak hutang lg belum bayar,husband kerja sambilan je skarang ni sebab takut mau beranak nanti tiada yg hantar p hospital,tapi emosi tak boleh nak fikir sangat,fikir baby dlm perut je sentiasa ok,husband pun selalu pesan jangan terlalu fikir pasal kewangan,fikir pasal baby je katanya,kadang kesian jugalah tinggu husband berusaha cari duit,harap nanti time bersalin dipermudahkan sebab sa nervous sangat ๐Ÿ˜‚

Baca lagi

sy pun due hujung bulan 6.. dan sy takde lgi beli persiapan untuk baby dan untuk sy brsalin nnt.. kmi di timpa ujian suami sy sakit dah berapa bulan x krja. duit mkn harap mak ayah dan mertua je yg bgi sikit2x.. dah lah bp sy setiap kali datang klinik tinggi.. tpi cek kat rumh tiap hari ok je.. tapi tulah tiap kali dtang klinik jntung sy auto brdebar.. mungkin masa mula brklinik tu nurse sy garang ckp kasar...๐Ÿ˜” tpi sekarang dah tukar nurse.. tapi sy msih brdebar tiap datang klinik ๐Ÿฅบtakpe kita terus berdoa & bersyukur semoga Allah SWT permudahkan segala urusan kita selamat bersalin amin ya Rabbal Alamin ๐Ÿค—๐Ÿฅฐ

Baca lagi

Due kita sama puan 11/6 tp syukur barang baby dah complete semua masuk dlm packaging by hari dan masukkan dlm bag. Tinggal brg ibu yg mmg sy plan nak settlekan sblm habis may ni.. Brg baby smua sy beli perlahan2 je tau2 dah complete. sllu jg rasa down dan emosi kena hormon ibu mengandung ni tp saya tabahkan dan semangatkn diri jg sbb risau baby dlm kandungan plk yg kena tempias nt. Tambah lg masa 35w hri tu dpt tau baby kecik dlm 2/3 minggu lagi lah down rasa. risau akan jadi apa2 sma baby kan. Semangat ya mommy2 semua, kita kena kuat utk keluarga kecil kita. Sending loves, semoga dipermudahkan semuanya..

Baca lagi

Saya due date 13/6. Saya pun rasanya almost setiap hari akan nangis. Nangis penat keje, nangis penat tahan sakit, nangis Sbb Takut, nangis Sbb husband mcm busy sgt keje..kadang2 paksa diri berhenti sedih2 Sbb kesiankan baby je. Tak nak lah dia stress. Saya pun rasa tak nak hidup. And sbrnya keadaan Saya lagi teruk Sbb Saya memang ada mental health sblm pregnant. Kena stop mkn ubat bila tahu pregnant, jadi emosi Saya lagi teruk bila tak mkn ubat utk kekal tenang. Org lain suruh kawal lah istigfar lah..Tapi tak senang Sbb Saya dah tak leh amik ubat kena harap diri sendiri je kuat.

Baca lagi
1y ago

kuat yer sis, sy pon sejak strt pgnt nie mental sy down sgt ii, confident level pon drop๐Ÿ˜” jd overthink klau apa ii jadi. byk fikir bnda -ve.. hrap kitaa trus kuat

jgn sedih2 momies...brg2 baby yg betul2 keperluan actually x byk pun..pengalaman saya sebagai ibu pregnant anak ke 4 ni..sebenarnya brg baby yg betul2 guna dan perlu adalah baju new born dlm 10 pasang,mitten dalam 5 pasang,bedung 3 ke 5 helai dah cukup,lampin pakai buang new born 2 beg,tisu basah permulaan beli jer 10 pack,pastu minyak telon,pam susu..yg lain2 tu hanyalah kehendak shj ...masa saya anak first dulu..mcm2 beli last2 x guna pun....skang ni sya beli brg yg dlm list dekat atas jer.tu pun order shopee..byk brg2 baby yg murah2....

Baca lagi

saya due 22/6, bulan puasa hari tu baru start membeli sikitยฒ. nak dijadikan rezeki buat baby, saya anak bongsu. adik beradik ramai jadinya kakakยฒ & kakak ipar yg banyak hulur barang baby. yg lain sy banyak beli shopee, baju je beli kt kedai time sale. saya pulak tak berkerja dh resign, suami sorang je keje skrg. Even suami gov servant semua dia tanggung dari A-Z dan mmg kena berjimat dgn ekonomi zaman skrg. Saya doakan semoga dipermudahkan urusan awak ye ๐Ÿ˜Š

Baca lagi

I pun ada jugak rasa emosi x stabil pikirkan masalah kewangan, siap nangis smpi sesak nafas tapi terpaksa tabahkan hati utk baby. Kita prepare je setakat yg blh dan sambut ketibaan baby with happy thoughts. Kena kuat mentally and wlpn I non Muslim I suggest iman pun kena kuat utk fight negative thoughts ni.

Baca lagi

sama lah . sy due date 24/6 . lately emosi teruk betul . baru2 ni anak sulung demam .. sy pulak jalan dh mcm penguin . bangun duduk nk cara ke anak lagi , nk cara ke rumah lagi . dlm larat tak larat , paksa jugak buat semua keje , tk sedar emosi jd teruk . baru td lepas nangis2 . bab persiapan tu ade je lagi yg tk lengkap .. hujung bulan ni baru pikir nk lengkapkan yg mana tk cukup .

Baca lagi