Berat naik banyak

Hi, assalamualaikum. Nak tanye mommies ape pihak klinik akan buat kalau berat naik terlalu banyak setiap kali checkup? Every 2 week berat sy naik 2 kg lbh....skrg sy 32 week 6d. Sy rasa pemakanan sy biasa je x terlalu byk. Ade yg sama nasib dgn sy tak?๐Ÿฅฒ #ingintahu

11 Balas
Tulis jawapan

Sis sama mcm sy. Tapi dah 35 week. Berat naik mendadak sampai dr risau๐Ÿ˜… semua okey Alhamdulillah cuma diorg risau berat naik drastik after 2 weeks. Ni kena amik bp selang sehari๐Ÿ˜… kita kerap la makan sbb masa 32 week tu perut senang masuk angin. Urmm dah makan over berat pulak. Sbb kerap makan malam la kot ya. Sbb skrg mmg sy jd cepat lapar bila malam2

Baca lagi

kalau naik byk sgt mungkin kena minum air gula lagi. sbb takut gdm. kena kurangkan makan manis & waktu malam sis. nurse pesan kalau berat naik byk ni malam jgn mkn nasi dah, mkn snacking buah2 je. sbb ibu je yg membesar bukan baby ๐Ÿ˜‚

Saya pun berat naik jugak, pastu edema pula tu. Tekanan darah tinggi. Sebaiknya sis jga la pemakanan. ni first baby taktahu pula impact sakit atau masalah kecil bole jdi besar mcm ni.

sama sis.. mcm saya dr suruh monitor bp je, depends byk mana naik berat kut.. sbb awal2 tu, selang sehari, lpas tu skrg ni momitor 2x sminggu.. sbb sy sblum ni mnum air xde sangkut..

sama jugak, 2minggu naik 2 kg, lpstu kena minum air gula lagi๐Ÿ˜ฅ lpstu tak boleh ambil mknn karbo sgt, kena mkn buah. tak boleh mkn malam. last sampai pkul 7 mlm aje mkn nasi๐Ÿ˜‚

sama sis saya berat naik smpai 3 kali minum air gula ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… semalam check up berat turun pulak tu pun nurse bising haih tktau apa betul naik salah turun salah ๐Ÿฅฒ

Saya berat naik setiap kali checkup sebulan sekali 2.5kg. Masa mulaยฒ tu doc suruh monitor tekanan darah je untuk 2 minggu. Tapi mmg makan banyak pun ๐Ÿคฃ

sy pon 2kg naik 2 minggu ๐Ÿ˜… selagi misi x ckp pape kira okey normal lah... awak boleh tengok chart berat bdn utk pregnant dlm buku pink tu ada

sama macam saya sis , nanti dia suruh minum air gula tengok ada gdm atau tak ๐Ÿ˜‚

thank you mommies semua sudi respon๐Ÿฅฐ