5 Balas

Seeloknya breakfast dulu. Saya sbb alahan pening n muntah kuat sgt so xbrani nk mkn pape pagi buat buku pink tu. Pergi klinik pkul 8 ramai giler orang. Pukul 9 baru smpai giliran sy. Byk benda kena check. Bp, berat, scan, jumpa nurse jumpa doc, test air kencing, test darah. Last setel pkul 12 tghari. Pening sgt2 masuk keta terus muntah. So better ambik tenaga makan dulu la. Sy now Bp problem pulak tinggi kena dtg selang sehari untuk ambik bp. 😭. Ingat sekejap je. Lama jugak

Saya baru bukak isnin lepas. Saya sarapan roti canai tapi tak habis sbb nervous 😂 first day nurse amik darah, cek air kencing, sesi soal jawab pasal kesihatan, cek breast, pastu jumpa doc and scan. Lepas tu amik ubat dah settle.

Saya punya appointment pkl 830 tapi masa buat appointment tu nurse mintak datang setengah jam awal. Saya datang pkl 745 dah beratur panjang. Sblm masuk klinik kene tulis details kat dua buku pink and beberapa helai kertas. Habis dalam pkl 10.30 mcm tu.

Sebagusnya sarapan la dlu sbb lama nanti tu. Dktor akan suruh timbang berat dan cek tinggi, cek kandungan gula/protien dalam air kencing, cek perut, cek mata dan tny beberapa soalan basic for pregnant mom

I see.. Terima kasih sis utk respond.. Nervous jadi ☺️

wajib sarapan sis..bru ada tenaga..first time buat buku pink nurse ambil masa sikit.sbb mcm2 nk cek spt breast,kaki,mata,perut,air kencing,darah..detail latar belakang keluarga pn nurse akan tnya

VIP Member

wajib sarapan lama oh nak tggu siap tu..sy siap bawa makanan air lagi😁..brmcm soalan nurse akan tanya berkaitan kesihatan keluarga..lepas tu cek darah kencing smua ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan