Harga bersalin di hospital kerajaan

Assalamualaikum, Mommy2 yang pernah bersalin di hospital kerajaan boleh share tak berapa kene bayar untuk bersalin normal/ceaser untuk 1st, 2nd and 3rd class? Kalau yang pernah bersalin di hospital umum sarawak lagi okay sebab saya orang kuching sarawak 😅. Nak siap2 ready cash or boleh ke bayar gune card jugak?🤔 sila saling bantu ye. Trime kasih

4 Balas
Tulis jawapan

Hi saya dah melahirkan baby hari tu induce. Lahir normal delivery baby 3.8kg laki. 7 hari saya di maternity ward tunggu bersalin. Lepas bersalin anak masuk icu kejap and then nursery sebab kuning total 5 hari. Waktu saya discharge bayar rm42 je. Anak discharge next day rm45 je. Admission fee rm20 bayar waktu daftar masuk. So total rm107. Harap membantu ibu2 buat persiapan nanti

Baca lagi

haah . samala kita hospital umum sarawak . saya punya due 21/3/2024 nanti . sekarang pun agak risau takut kos rawatan bersalin dekat govern ni melebihi 100-200

9mo ago

Sama geng march 😂 sy 10/3

kmk pun spare 500, anak 1st,, kazen padah ikut gne anak kluar.. nya nyuruh spare 500 jua, include smua pblnjaan d hsptl.. beli mkn mnum smua.

Sy stndby dlm rm500 je utk brank hosp krajaan..sbb hosp krajaan ada subsudi utk kite..